Avatar užívateľa
Catherine

Ako si môže dieťa zarobiť?

Kde si môže 12 ročné dieťa zarobiť peniaze? A je to vôbec možné???
Dopĺňam:
akurát ma napadlo, že sa venujem foteniu prírody. Robím všelijaké fotky, najčastejšie fotím kvety. Ale to sú také riadne fotky, niečo ako toto:
https://encrypted-tbn1.google.com/i­mages?q=tbn:AN­d9GcRC0bLoqw4oS­jo7uIWwG_7xVGe­CoERWgYIBk2Ot-U7IkjUJ10sw
Dalo by sa s tým niečo vymyslieť? Myslím tak že napríklad predať…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? Dreamer před 4246 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
mac54321

Legálne brigádovať niekde v supermarkete ešte nemôže, takže takmer nijako, majú ho živiť rodičia. :)-
Jedine, ak by dostalo originálny podnikateľský nápad (postrážit susedovho fafrnka za pár drobných, doučovat za peniaze nebodaj pomôcť niekomu v záhrade- vsetko samozrejme bez zmluvy, len na základe ústnej dohody, mizerne platené a ťažko si niečo také vôbec nájde)
Ak chceš vychovávať dieťa, aby si vedelo vážiť peniaze a ľudskú prácu, tak mu môžeš akurát tak ponúknuť nejaké peniaze za extra pomoc v domácnosti, čím si dieťa ,,zarobí".

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
smutik

Podľa Zákonníka práce:
(1) Zamestnanec je fyzická osoba, ktorá v pracovnoprávnych vzťahoch, a ak to ustanovuje osobitný predpis, aj v obdobných pracovných vzťahoch vykonáva pre zamestnávateľa závislú prácu.

(2) Spôsobilosť fyzickej osoby mať v pracovnoprávnych vzťahoch práva a povinnosti ako zamestnanec a spôsobilosť vlastnými právnymi úkonmi nadobúdať tieto práva a brať na seba tieto povinnosti vzniká, ak ďalej nie je ustanovené inak, dňom, keď fyzická osoba dovŕši 15 rokov veku; zamestnávateľ však nesmie dohodnúť ako deň nástupu do práce deň, ktorý by predchádzal dňu, keď fyzická osoba skončí povinnú školskú dochádzku.

(3) Zamestnanec môže uzatvoriť dohodu o hmotnej zodpovednosti najskôr v deň, keď dovŕši 18 rokov veku.

(4) Práca fyzickej osoby vo veku do 15 rokov alebo práca fyzickej osoby staršej ako 15 rokov do skončenia povinnej školskej dochádzky je zakázaná. Tieto fyzické osoby môžu vykonávať ľahké práce, ktoré svojím charakterom a rozsahom neohrozujú ich zdravie, bezpečnosť, ich ďalší vývoj alebo školskú dochádzku len pri

  1. účinkovaní alebo spoluúčinkovaní na kultúrnych predstaveniach a umeleckých predstaveniach,
  2. športových podujatiach,
  3. reklamných činnostiach.

(5) Výkon ľahkých prác uvedených v odseku 4 povoľuje na žiadosť zamestnávateľa príslušný inšpektorát práce po dohode s príslušným orgánom štátnej správy na úseku verejného zdravotníctva (ďalej len „orgán verejného zdravotníctva“). V povolení sa určí počet hodín a podmienky, za ktorých sa ľahké práce môžu vykonávať. Príslušný inšpektorát práce odoberie povolenie, ak podmienky povolenia nie sú dodržiavané.

Takže ak má viac, ako 15 rokov, môže ísť napr. roznášať letáky, to asi vidím v okolí najčastejšie.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
Dreamer

Mam konkretnu skusenost, takze oficialne nikde, neoficialne letaky na inu osobu, defakto je to nelegalne, legalne mozno jak modeling, alebo akekolvek neoficialne „zakazky“, viem ze je to komplikovane… osobne by som nepustil 12 rocnu dceru na druhy koniec sidliska roznasat letaky koli niekolkym euram, aj keby som mal financne problemy. Mozno v dvojici, ale ani to nie je vyhra a vahal by som.,,

Viem ze zarobit si pre dievca pod 15 rokov je pomerne komplikovane, pri obchadzani zakonov je to mozne, ale stale to IMHO nestoji za to.
Dopĺňam:
Ak mas ty 12 a chces si zarobit tak odporucam „rodinnu brigadu“, pre rodicov, alebo znamych ktorych poznas velmi dobre, strazenie deti, lahke prace…

K tomu foteniu, podla mna su sance nulove, predpokladam ze dieta ktore si potrebuje zarobit nema zrkadlovku za tisic eur a ani to by nebola vyhra, dnes sa pekne fotky „na slnku“ daju robit aj s priemernym fotakom, takze konkurencia je velka.

Upravil/a: Dreamer

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
Dr.Axl

Kromě rad výše uvedených, snad jen ještě 2 tipy.

  1. Fotky můžeš zkusit nabídnout nějakým redakcím, ale případné honoráře nejsou nijak omračující. (Máš už vůbec osobní účet?)
  2. Staň se dětskou filmovou či TV hvězdou a rázem bys byla v balíku. Jenže to bys musela mít co nabídnout a něčím vyjímečným zaujmout potenciální producenty a režiséry. (Možná by ti zdejší Led mohla dohodit nějaké prestižní kontakty).

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
Led

Dr.Axl, zjavne ti ušlo v smutikovej odpovedi bod (4):
"a) účinkovaní alebo spoluúčinkovaní na kultúrnych predstaveniach a umeleckých predstaveniach,

  1. športových podujatiach,
  2. reklamných činnostiach."

filmová či televízna hviezda spadá do tohto bodu.
„zamestnať“ sa v tejto oblasti je jednoduché. Vyhlasujú sa konkurzy na postavy, uchádzač/ka príde ukáže, čo v ňom je, podrobí sa kamerovej skúške, predvedie pripravenú scénku, scénku určenú a čaká na rozhodnutie. Predtým doporučujem nabrať nejaké praktické skúsenosti v danej oblasti (divadelný, tanečný súbor).
„Staň se dětskou filmovou či TV hvězdou a rázem bys byla v balíku“, (kiež by to bolo tak jednoduché) je to naozaj krásna reklama, čo tak pridať k tomu ešte názov nejakého výrobku? a hneď tu máme bod 4c) reklamné činnosti

před 4245 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek