Čo sú Odpovede.sk – ako začať

Vitajte na Odpovede.sk! Mieste, kde užívatelia zdieľajú svoje znalosti a skúsenosti.

Nájdi odpoveď. Vyhľadajte už zodpovedané otázky pomocou vyhľadávača.

Polož otázku. Položte svoju otázku a získajte odpoveď od ostatných užívateľov servera Odpovede.sk.

Odpovedz. Podeľte sa o svoje znalosti a skúsenosti a odpovedzte na otázky v najrôznejších kategóriách.

Zapoj sa. Využijte možnosť hodnotiť odpovede a komunikovať s inými užíateľmi na Odpovede.sk.

1. Prezkúmajte otázky a odpovede

Pomocou vyhľadávacieho poľa môžete nájsť už zodpovedané otázky a odpovede podľa zadaného výrazu alebo kľúčových slov. Vyhľadávajúce pole nájdete v pravom stĺpci v hornej časti stránky.

Najnovšie alebo nezodpovedané otázky nájdete na úvodnej stránke v záložke Domov.

Pod záložkou KATEGÓRIE nájdete zoznam otázok rozčlenených do jednotlivých kategórií a podkategórií. V jednotlivých kategóriách naviac môžete zvoliť filter zobrazení a nastaviť radenie.

Ako sa orientovať na serveri Odpovede.sk.

2. Zaregistrujte sa a zapojte sa

Pokiaľ sa chcete aktívne zapojiť – položiť svoje otázky, odpovedať a komunikovať s ďalšími členmi komunity, zaregistrujte sa. Registrácia je jednoduchá a vyžaduje iba najnutnejšie údaje pre overenie. Stačí uviesť platnú e-mailovú adresu a zvoliť si prezývku a heslo. Pokiaľ mate účet na Facebooku, môžete využíť prihlásenie prostredníctvom Facebooku.

Ako registrovaný užívateľ môžete mimo iné označiť zaujímavé otázky kliknutím na ikonu hviezdičky a odmeniť užívateľa so zaujímavou odpoveďou kliknutím na ikonu palca.

Registrácia užívateľa.

Viac o otázkách a odpovediach na serveri.

3. Položte novú otázku

Novú otázku vložíte pomocou modrého poľa v hornej časti stránky. Po odoslaní otázky sa zobrazí formulár kde môžete doplniť upresňujúci text a zvolíte kategóriu. Pre získanie čo najlepších odpovedí doporučujeme uviesť čo najviac informácií a zaradiť otázku do správnej kategórie.

Otázka môže mať i formu ankety. Pokiaľ chcete zadať anketu, zaškrtnite voľbu "Vytvoriť anketu" a zadajte odpoveď ankety. Môžete vložiť až 6 odpovedí ankety.

Ako položiť otázku.

4. Podeľte sa o svoje znalosti a odpovedzte na otázky

Po kliknutí na text otázky sa otvorí detail otázky, kde môžete pomocou tlačidla "Odpovedať" vložiť svoju odpoveď k otázke. Každý užívateľ môže k jednej otázke vložiť iba jednu odpoveď. Svoju otázku môžete neskôr doplniť o ďalší text. Ostatní užívatelia môžu odmeniť Vašu odpoveď kliknutím na palec a tak získate 1 bod za každý palec. Kvalitné odpovede môžu byť označené ako užitočné – za užitočnú odpoveď obdržíte 5 bodov. Podľa počtu bodov sa užívatelia radia do kategórií.

Viac o bodovom systéme tu.

5. Môj profil – prehľad Vašich otázok a odpovedí

Kliknutím na záložku "Môj profil" v hlavnej ponuke zobrazíte súhrnú stránku Vášho profilu na Odpovede.sk. V profile si môžete prehliadnuť zoznam Vašich vložených otázok, otázok na ktoré ste odpovedali alebo ktoré ste označili ako zaujímavé.

V profile si zároveň môžete spracovávať Vaše kontakty a vidíte tam Vaších nasledovníkov alebo blokovaných užívateľov. Pomocou nastavenia potom upravíte predvoľby pre zasielanie správ na Váš e-mail.

Viac o profiloch.

6. Prispôsobte si Odpovede.sk a sledujte čo Vás zaujíma.

Na serveri Odpovede.sk je veľké množstvo užívateľov a otázok z najrôznejších oblastí. Pokiaľ chcete sledovať iba vybrané témy, môžete využíť nástroje sledovania a pomocou záložky "Môj STREAM" zobraziť práve tie informácie, ktoré Vás najviac zaujímajú.

Následovať môžete jednotlivé kategórie a podkategórie, konkrétne otázky, kľúčové slová alebo určitých členov komunity. Užívateľa nasledujete tým, že si ho pridáte medzi svoje kontakty. Tým sa automaticky stávate jeho nasledovníkom. Počet nasledovníkov ukazuje na obľúbenosť užívateľa v komunite. Pod záložkou "Môj STREAM" potom nájdete prúd informácií, ktoré sa týkajú nasledovaných položiek, ako sú nové otázky v nasledovaných kategóriách, nové odpovede nasledovaných otázok alebo odpovede a otázky nasledovaných užívateľov.

Viac o nasledovaní a STREAMU.

7. Komunikujete s ostatnými členmi komunity

Odpovede.sk je server typu otázka – odpoveď. Ku konkrétnej otázke na určitú tému uvedie každý užívateľ iba jednu, pokiaľ možno úplnu a správnu odpoveď. Pokiaľ chcete s ostatnými užívateľmi komunikovať interaktívne, využijte diskusiu u otázky a možnosti zaslať správu pomocou internej pošty serveru Odpovede.sk. Správy nie sú zasielané na Váš e-mail pokiaľ si to neprajete a nezvolíte v nastavení.

Zasielanie správ a nastavenie e-mailu.

Prihlásiť sa

Položte otázku, odpovedzte, zapojte sa, …

začnite tu

Reklama

 

Na Vašej požiadavke sa pracuje. Počkajte, prosím.