Čo sú Odpovede.sk – ako začať

Vitajte na Odpovede.sk! Mieste, kde užívatelia zdieľajú svoje znalosti a skúsenosti.

Nájdi odpoveď. Vyhľadajte už zodpovedané otázky pomocou vyhľadávača.

Polož otázku. Položte svoju otázku a získajte odpoveď od ostatných užívateľov servera Odpovede.sk.

Odpovedz. Podeľte sa o svoje znalosti a skúsenosti a odpovedzte na otázky v najrôznejších kategóriách.

Zapoj sa. Využijte možnosť hodnotiť odpovede a komunikovať s inými užíateľmi na Odpovede.sk.

1. Prezkúmajte otázky a odpovede

Pomocou vyhľadávacieho poľa môžete nájsť už zodpovedané otázky a odpovede podľa zadaného výrazu alebo kľúčových slov. Vyhľadávajúce pole nájdete v hornej časti stránky.

Najnovšie alebo nezodpovedané otázky nájdete na úvodnej stránke v záložke Domov.

Pod záložkou KATEGÓRIE nájdete zoznam otázok rozčlenených do jednotlivých kategórií a podkategórií. V jednotlivých kategóriách naviac môžete zvoliť filter zobrazení a nastaviť radenie.

Ako sa orientovať na serveri Odpovede.sk.

2. Zaregistrujte sa a zapojte sa

Pokiaľ sa chcete aktívne zapojiť – položiť svoje otázky, odpovedať a komunikovať s ďalšími členmi komunity, zaregistrujte sa. Registrácia je jednoduchá a vyžaduje iba najnutnejšie údaje pre overenie. Stačí uviesť platnú e-mailovú adresu a zvoliť si prezývku a heslo. Pokiaľ mate účet na Facebooku/Google, môžete využíť prihlásenie prostredníctvom Facebooku/Google.

Ako registrovaný užívateľ môžete mimo iné označiť zaujímavé otázky kliknutím na ikonu hviezdičky a odmeniť užívateľa so zaujímavou odpoveďou kliknutím na ikonu palca.

Registrácia užívateľa.

Viac o otázkách a odpovediach na serveri.

3. Položte novú otázku

Novú otázku vložíte pomocou poľa v hornej časti stránky. Po odoslaní otázky sa zobrazí formulár kde môžete doplniť upresňujúci text a zvolíte kategóriu. Pre získanie čo najlepších odpovedí doporučujeme uviesť čo najviac informácií a zaradiť otázku do správnej kategórie.

Otázka môže mať i formu ankety. Pokiaľ chcete zadať anketu, zaškrtnite voľbu "Vytvoriť anketu" a zadajte odpoveď ankety. Môžete vložiť až 6 odpovedí ankety.

Ako položiť otázku.

4. Podeľte sa o svoje znalosti a odpovedzte na otázky

Po kliknutí na text otázky sa otvorí detail otázky, kde môžete pomocou tlačidla "Odpovedať" vložiť svoju odpoveď k otázke. Každý užívateľ môže k jednej otázke vložiť iba jednu odpoveď. Svoju otázku môžete neskôr doplniť o ďalší text. Ostatní užívatelia môžu odmeniť Vašu odpoveď kliknutím na palec a tak získate 1 bod za každý palec. Kvalitné odpovede môžu byť označené ako užitočné – za užitočnú odpoveď obdržíte 5 bodov. Podľa počtu bodov sa užívatelia radia do kategórií.

Viac o bodovom systéme tu.

5. Môj profil – prehľad Vašich otázok a odpovedí

Kliknutím na Vašej prezývku v hlavnej ponuke zobrazíte súhrnú stránku Vášho profilu na Odpovede.sk. V profile si môžete prehliadnuť zoznam Vašich vložených otázok, otázok na ktoré ste odpovedali alebo ktoré ste označili ako zaujímavé.

V profile si zároveň môžete spracovávať Vaše kontakty a vidíte tam Vaších nasledovníkov alebo blokovaných užívateľov. Pomocou nastavenia potom upravíte predvoľby pre zasielanie správ na Váš e-mail.

Viac o profiloch.

6. Prispôsobte si Odpovede.sk a sledujte čo Vás zaujíma.

Na serveri Odpovede.sk je veľké množstvo užívateľov a otázok z najrôznejších oblastí. Pokiaľ chcete sledovať iba vybrané témy, môžete využíť nástroje sledovania a pomocou záložky "Môj STREAM" zobraziť práve tie informácie, ktoré Vás najviac zaujímajú.

Následovať môžete konkrétne otázky, kľúčové slová alebo určitých členov komunity. Užívateľa nasledujete tým, že si ho pridáte medzi svoje kontakty. Tým sa automaticky stávate jeho nasledovníkom. Počet nasledovníkov ukazuje na obľúbenosť užívateľa v komunite. Pod záložkou "Môj STREAM" potom nájdete prúd informácií, ktoré sa týkajú nasledovaných položiek, ako sú nové odpovede nasledovaných otázok alebo odpovede a otázky nasledovaných užívateľov.

Viac o nasledovaní a STREAMU.

7. Komunikujete s ostatnými členmi komunity

Odpovede.sk je server typu otázka – odpoveď. Ku konkrétnej otázke na určitú tému uvedie každý užívateľ iba jednu, pokiaľ možno úplnu a správnu odpoveď. Pokiaľ chcete s ostatnými užívateľmi komunikovať interaktívne, využijte diskusiu u otázky a možnosti zaslať správu pomocou internej pošty serveru Odpovede.sk. Správy nie sú zasielané na Váš e-mail pokiaľ si to neprajete a nezvolíte v nastavení.

Zasielanie správ a nastavenie e-mailu.