Avatar užívateľa
100anulka

Trestali by ste opitých vodičov väzením?

Ja osobne áno, je to dobrý návrh. Len nech sa poučia, hoci len na mesiac. Myslím, že je to dobrá prevencia.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 5006 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
anonym

Každý člověk by měl být natolik morální a nesobecký,že by si opilý neměl nikdy sednout za volant.Těch tragédií co se již stalo!!!Já bych takovéto řidiče nedávala do vězení,ale na POVINNOU TŘÍMĚSÍČNÍ SLUŽBU NA PROTIALKOHOLCE,V NE­MOCNICI NA ARU A NA PATOLOGII A TO STŘÍDAVĚ ABY VIDĚL JAK TO VYPADÁ KDYŽ JE ČLOVĚK OPILÝ,JAK TO VYPADÁ KDYŽ MUSÍ PEČOVAT SE ZDRAVOTNICKÝM PERSONÁLEM O LIDI PO AUTOHAVÁRKÁCH A JAK TO VYPADÁ NA PATOLOGII KDYŽ SE BUDE MUSET DÍVAT NA OBĚTI PO AUTONEHODÁCH.JE TO SMUTNÉ,ALE JAK TYTO NEZODPOVĚDNÉ LIDI PŘIMNĚT K ZODPOVĚDNOS­TI.AHOJKY,***LVI­CE

Zdroj: ZODPOVĚDNOST

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Jenifo

Ano.. ale určite by som určil hranicu. Zavrieť niekoho kto ma zostatkový alkohol 0,05 promile mi pride trochu choré.. Netreba veci vidieť čierne alebo biele. Asi by som to dal ako trestný čin nad 1,5 promile. Do vtedy stačia pokuty od 300 do 1300€ a zakaz činnosti na 2 roky..

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
Led

Opitý vodič motorového i nemotorového vozidla je potencialny vrah. Je to vlastne nedokonaný pokus o vraždu. V prípade havárie trest väzenia.
V rámci prevencie pri zistení alkoholu potrestať minimálne doživotným odobratím vodičského preukazu a zverejnením prípadu a plného mena v médiách.

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
tanama

Jo protože strejc byl smetenej od nalitýho řidiče a je in.důchodce.

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
ciernak

Podľa mňa vláda dobre robí. Môj názor je, nech nesadá za volant človek, ktorý vypil čo i len malé pivo. Dokonca som sa dočítal, že môže nafúkať, keď vypije i par nealkoholických piv- tie tiež obsahujú sice malú dávku alkoholu, ale predsa. Tu nejde o to či vodič nafúka, alebo nie. Tu nejde len o jeho bezpečie, ale ide aj o bezpečie spolusediacich v aute, o vodičoch v iných autách a tiež o chodcov. Opitý za volantom ohrozuje všetkých nielen seba. Premňa je vodič, ktorý pil, alebo užil nejakú drogu nezodpovedný a už nikdy by som mu nedal sadnúť si za volant a kľudne nech je to ako trestný čin, nech si kľudne i odsedí pár dni vo väzení. A čo sa týka zvyškoveho alkoholu, tiež nech nesadá za volant pokiaľ pil veľa deň predtým.

Zdroj: www.odpovede.sk/o­tazky/aky-mate-nazor-na-opitych-ludi-za-volantom

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek