Avatar užívateľa
Pokročilý

Trestali by ste opitých vodičov väzením?

Ja osobne áno, je to dobrý návrh. Len nech sa poučia, hoci len na mesiac. Myslím, že je to dobrá prevencia.

Uzamknutá otázka – ohodnoťte najlepšiu odpoveď symbolom palca.

Najlepšia odpoveď

Avatar užívateľa

Každý člověk by měl být natolik morální a nesobecký,že by si opilý neměl nikdy sednout za volant.Těch tragédií co se již stalo!!!Já bych takovéto řidiče nedávala do vězení,ale na POVINNOU TŘÍMĚSÍČNÍ SLUŽBU NA PROTIALKOHOLCE,V NEMOCNICI NA ARU A NA PATOLOGII A TO STŘÍDAVĚ ABY VIDĚL JAK TO VYPADÁ KDYŽ JE ČLOVĚK OPILÝ,JAK TO VYPADÁ KDYŽ MUSÍ PEČOVAT SE ZDRAVOTNICKÝM PERSONÁLEM O LIDI PO AUTOHAVÁRKÁCH A JAK TO VYPADÁ NA PATOLOGII KDYŽ SE BUDE MUSET DÍVAT NA OBĚTI PO AUTONEHODÁCH.JE TO SMUTNÉ,ALE JAK TYTO NEZODPOVĚDNÉ LIDI PŘIMNĚT K ZODPOVĚDNOSTI.AHOJKY,***LVICE

Zdroj: ZODPOVĚDNOST

 

Ďalšie odpovede:

Avatar užívateľa
Pokročilý

Ano.. ale určite by som určil hranicu. Zavrieť niekoho kto ma zostatkový alkohol 0,05 promile mi pride trochu choré.. Netreba veci vidieť čierne alebo biele. Asi by som to dal ako trestný čin nad 1,5 promile. Do vtedy stačia pokuty od 300 do 1300€ a zakaz činnosti na 2 roky..


Avatar užívateľa
Strieborný

Opitý vodič motorového i nemotorového vozidla je potencialny vrah. Je to vlastne nedokonaný pokus o vraždu. V prípade havárie trest väzenia.
V rámci prevencie pri zistení alkoholu potrestať minimálne doživotným odobratím vodičského preukazu a zverejnením prípadu a plného mena v médiách.


Avatar užívateľa
Pokročilý

Jo protože strejc byl smetenej od nalitýho řidiče a je in.důchodce.


Avatar užívateľa
Pokročilý

Podľa mňa vláda dobre robí. Môj názor je, nech nesadá za volant človek, ktorý vypil čo i len malé pivo. Dokonca som sa dočítal, že môže nafúkať, keď vypije i par nealkoholických piv- tie tiež obsahujú sice malú dávku alkoholu, ale predsa. Tu nejde o to či vodič nafúka, alebo nie. Tu nejde len o jeho bezpečie, ale ide aj o bezpečie spolusediacich v aute, o vodičoch v iných autách a tiež o chodcov. Opitý za volantom ohrozuje všetkých nielen seba. Premňa je vodič, ktorý pil, alebo užil nejakú drogu nezodpovedný a už nikdy by som mu nedal sadnúť si za volant a kľudne nech je to ako trestný čin, nech si kľudne i odsedí pár dni vo väzení. A čo sa týka zvyškoveho alkoholu, tiež nech nesadá za volant pokiaľ pil veľa deň predtým.

Zdroj: www.odpovede.sk/otazky/aky-mat e-nazor-na-opitych-ludi-za-vol antom

 

Diskusia k otázke

 

U otázky neprebehla diskusia.

 

Zaujímavé otázky v kategórii Autá a doprava

Prihlásiť sa

Položte otázku, odpovedzte, zapojte sa, …

začnite tu

Reklama

Kvalitné odpovede v: Autá a doprava

Strieborný Led 24
Strieborný Dr.Axl 14
Bronzový MonaLis 8
Strieborný Judith 8
Pokročilý Jenifo 8
Pokročilý Patricius 7
Bronzový Drap 6
Bronzový chudst 6
Bronzový arygnoc 6
Pokročilý denortis 5

Zobraziť celkový rebríček

Facebook

 

Na Vašej požiadavke sa pracuje. Počkajte, prosím.