Avatar užívateľa
Cimbalbal

Smiech lieči?

Myslíte, že smiech má liečivé účinky? Viem, že sa tam uvoľňujú nejaké hormóny šťastia a pohody a to rozhodne prospieva ľudskému organizmu…ale je to nejako dokázané..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4978 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
lienka

Častý smiech zdolá nervozitu a zaručuje pohodu. Nebojte sa smiať a vykašlite sa na to, že budete mať vrásky! Veď vrásky smiechu sú najkrajšie a pristanú všetkým. Smiech zaručuje mladší výzor o 38 % a predĺženie života. Úsmev má zázračné účinky aj na pracovisku. Zvyšuje kreativitu, výkonnosť a znižuje stres.
Smiech zrýchľuje tlkot srdca, čím sa mozog okysličuje až 5 krát viac ako pri klasickom dýchaní /väčšia kapacita pľúc o 51 %/. Môžete si vybrať. Buď sa 100 krát zasmejete, alebo budete 10 minút veslovať. Buď sa 10 krát zasmejete, alebo budete 10 minút chodiť po schodoch. Na naše telo to má rovnaký vplyv. Vďaka smiechu sa zvyšuje produkcia lymfocitov, ktoré dokážu bojovať proti rakovinovým bunkám /posilnenie imunitného systému o 40 %/. Ak sa často budete smiať, zbavíte sa dvoch kilogramov! Smiech znižuje bolesť, zlepšuje krvný tlak o 36 %, blahodárne pôsobí na naše črevá, znižuje hladinu stresových hormónov a zvyšuje hladinu hormónov šťastia.

Zdroj: www.metoo.sk/1687/smi­ech-liee8i-aj-zabedja

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek