Avatar užívateľa
anonym

Potrebovali kedysi speváci svoje javisko?

Tak by ma zaujímalo, či kedysi potrebovali speváci na spev javisko, ako majú v dnešnej dobe ty naši speváci. Čo to boli kedysi za spevaci? O čom spievali? Zarábali si spevom?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4932 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
Led

prirodzene potrebovali priestor, kde spievali. Ale najdôležitejšie (okrem výnimiek – spev pre seba) boli poslucháči. Tí museli byť.
Kedysi speváci spiavali pre radosť a zvelebenie poslucháčov. Spievcali legendy, rôzne príbehy, pisne o láske, o smrti a nenávisti.
Traduje sa príbeh o anglickom kráľovi Alfrédovi ako prezlečený za trubadúra (speváka) s harfou sprevádzal nepriateľského kráľa, vyzvedel jeho spôsob boja a potom ho v bitke porazil.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
ciernak

Kedysi i v minulosti speváci sa potrebovali predviesť, akosi si zarobiť na živobytie.Boli to speváci na jarmokoch. Jarmokový speváci sa postavili na lavicu, spievali a ukazovali na obrázky k príbehom, ktoré rozprávali. Prvý jarmokový speváci vystupovali pri popravách. Rozprávali príbehy o tom, čo zločinec, ktorý bol práve popravovaný, spáchal. Neskôr spievali často o rôznych nešťastiach, o obiaviteľských výpravách alebo o narodeni princov. Ich texty mali často poučujúci záver- podobne ako rozprávky. Aby si zarobili na živobytie, predávali svoje príbehy v malých zošitoch.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Kultúra a spoločnosť