Avatar užívateľa
anonym

Potreboval by som upraviť súbor vo formáte PDF. Ako na to?

Dobrý deň, veľa dokumentov mi chodí v PDF podobe, ibaže písať poznámky a opravy do iného textového súboru je nepohodlné. Máte nejaké nápady ako PDF editovať?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5180 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
Peter_n

Dobrý deň aj Vám. Najprv je nutné povedať, že jeden program, ktorý by si poradil so všetkými PDF súbormi asi neexistuje /neviem ako by šlo editovať PDF vytvorené v LaTeXu a obsahujúce matematické symboly/.
Ale väčšina PDFiek bola pravdepodobne vytvorená nejakou „virtuálnou tlačiarňou“ vo Worde, OpenOffice alebo priamo v Adobe Acrobat. Editovanie by potom malo ísť bez väčších problémov.

Najistejšie by asi bolo použiť plnú verziu Adobe Acrobat, ibaže tá je veľmi drahá (rovnako ako iné podobné programy).Preto by som doporučil prv vyskúšať niečo zdarma aj keď toho veľa nie je. Napríklad ku kancelárskej sade OpenOffice si stiahnete PDF plugin od spoločnosti SUN, ten editáciu umožňuje. Z platených programov je celkom známy PDF Editor (stojí asi 80 dolárov.

Funkčnosť editácie by som vyskúšal aj v programe PDF Foxit Editor (je zadarmo, ale do dokumentov vkladá vodoznak, platená verzia už nie).

Ale pokiaľ sa vám nechce platiť, tak z jednoduchých PDF dokumentov normálne skopírovať text (čo ide, niekedy bohužiaľ zlostí riadkovanie) a vytvoriť nové PDF.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Počítače a internet