Avatar užívateľa
anonym

Má žena menšie šance na zamestnanie ako muž?

Keď sa pozerám na jednotlivé štatistiky, tak buď sú ženy lenivé a nepracujú, alebo nemajú rovnaké podmienky pre získanie práce. Muži sú na tom o dosť lepšie. Tak kde je problém?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5005 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
skorcovaz

Samozrejme, že muž rovnakých kvalít, ako žena, dostane prednosť. Dovod je pozostatok zastaralého patriarchálneho a šovinisticko – sexistického systému, kedy je žena rodička, ktorá má len sedieť doma, nerozmýšľať a starať sa o deti..

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Ge0rge

pokud to jako žena předem vzdáte a přejdete viditelně na ten názor, že budete naprosto určitě znevýhodněna, tak se to také docela určitě stane … pokud si to totiž myslíte tak na tom musí být něco pravdy, řekne si zaměstnavatel.

přistupujte k tomu raději tak, že záleží jen na vašich kvalitách a postoji, že si svůj přínos pro firmu umíte velmi konkrétně obhájit, tím získáte dobré šance. Neakceptujte hned v úvodu domnělá dogmata o předem daném neúspěchu.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
Kika

nemyslím si že ženy by mali menšie šance zamestnat sa ako muži, záleži konkretne o aku pracu ide čo si vyžaduje a kto na nu splna predpoklady je jedno či je to muž alebo žena ide o to kto je lepší.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
kristýna202

Každý má tie šance rovnaké. Kto chce pracovať, tak si prácu vždy nájde. Lenže ono sa ľuďom už veľmi pracovať nechce. Všetci by len sedeli v kancelárii, mali služobný notebook, mobil, auto a kto vie, čo všetko ešte. Ale práca v sklade, kde si musíte kupovať sami aj pracovné oblečenie z https://www.ar­donsk.sk/c/309/pr­acovne-odevy už nikomu nevonia. Pritom je to tak fajn práca. Ja by som nemenila.

před 181 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Vzdelávanie a práca