Avatar užívateľa
anonym

Má žena menšie šance na zamestnanie ako muž?

Keď sa pozerám na jednotlivé štatistiky, tak buď sú ženy lenivé a nepracujú, alebo nemajú rovnaké podmienky pre získanie práce. Muži sú na tom o dosť lepšie. Tak kde je problém?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4377 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
skorcovaz

Samozrejme, že muž rovnakých kvalít, ako žena, dostane prednosť. Dovod je pozostatok zastaralého patriarchálneho a šovinisticko - sexistického systému, kedy je žena rodička, ktorá má len sedieť doma, nerozmýšľať a starať sa o deti..

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Ge0rge

pokud to jako žena předem vzdáte a přejdete viditelně na ten názor, že budete naprosto určitě znevýhodněna, tak se to také docela určitě stane ... pokud si to totiž myslíte tak na tom musí být něco pravdy, řekne si zaměstnavatel.

přistupujte k tomu raději tak, že záleží jen na vašich kvalitách a postoji, že si svůj přínos pro firmu umíte velmi konkrétně obhájit, tím získáte dobré šance. Neakceptujte hned v úvodu domnělá dogmata o předem daném neúspěchu.

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
Kika

nemyslím si že ženy by mali menšie šance zamestnat sa ako muži, záleži konkretne o aku pracu ide čo si vyžaduje a kto na nu splna predpoklady je jedno či je to muž alebo žena ide o to kto je lepší.

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Vzdelávanie a práca