Avatar užívateľa
anonym

Má žena menšie šance na zamestnanie ako muž?

Keď sa pozerám na jednotlivé štatistiky, tak buď sú ženy lenivé a nepracujú, alebo nemajú rovnaké podmienky pre získanie práce. Muži sú na tom o dosť lepšie. Tak kde je problém?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4804 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
skorcovaz

Samozrejme, že muž rovnakých kvalít, ako žena, dostane prednosť. Dovod je pozostatok zastaralého patriarchálneho a šovinisticko – sexistického systému, kedy je žena rodička, ktorá má len sedieť doma, nerozmýšľať a starať sa o deti..

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Ge0rge

pokud to jako žena předem vzdáte a přejdete viditelně na ten názor, že budete naprosto určitě znevýhodněna, tak se to také docela určitě stane … pokud si to totiž myslíte tak na tom musí být něco pravdy, řekne si zaměstnavatel.

přistupujte k tomu raději tak, že záleží jen na vašich kvalitách a postoji, že si svůj přínos pro firmu umíte velmi konkrétně obhájit, tím získáte dobré šance. Neakceptujte hned v úvodu domnělá dogmata o předem daném neúspěchu.

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
Kika

nemyslím si že ženy by mali menšie šance zamestnat sa ako muži, záleži konkretne o aku pracu ide čo si vyžaduje a kto na nu splna predpoklady je jedno či je to muž alebo žena ide o to kto je lepší.

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Vzdelávanie a práca