Avatar užívateľa
anonym

Kto vymyslel koňské sedlo?

Mojím koníčkom je jazdenie na koni, ale nerobím to dlho. Včera som si vyskúšala jazdu na koni bez sedla a nebolo to pohodlné. Napadlo ma sa tu spýtať, kto vymslel koňské sedlo? Ja to neviem, tak ma to poteší, keď napíšete. Budem múdrejšia:o)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4902 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
Elektrikář

Asi na to nejsou žádné písemné doklady. Poastupně se vyvíjelo z prvního kusu látky nebo kůže pro určité pohodlí. Později když bylo potřeba se na koni lépe udržet, když se s koněm začalo pracovat,a bojovat.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
jozo

Približne pred 5000 rokmi začali ľudia chytať prvé divoké kone. Ľudia si kone ochočili a postupne ich šľachtili. Najskôr ich chovali len pre mäso. Až neskôr začali kone slúžiť i ako dopravný prostriedok a ako ťažné a pracovné zvieratá. Na konoch sa dlho jazdilo bez sedla, väčšinou sa používala len kožušina alebo nejaká prikrývka. Kožené sedlo vynaliezli asi pred 2500 rokmi Skytovia, kočovný národ zo strednej Ázie. Ich sedlá boli vypchaté plsťou a na kone pripevnené brušným pásom. Trmeň na sedl vymysleli Číňania. Najprv sa používali kovové krúžky, do ktorých sa mohly zasunúť nohy. Vďaka trmeňom sedel jazdec v sedle pevnejšie.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Kultúra a spoločnosť