Avatar užívateľa
Registrovaný

Kde hľadať pomoc, alebo podať sťažnosť.

Kde sa sťažovať na svojho nadriadeného, ktorý sa mi vyhrážal,zmenou pracovného zaradenia, alebo prepustením dohodou,alebo bude na mojej práci hľadať chyby a aj tak má prepustí. Z jeho blízkych kruhov som sa dozvedela,že má svojich ľudí,ktorých chce dosadiť na moje miesto a na miesto kolegyne.Podala som naňho sťažnosť generálnemu riaditeľovi, a ten má zase obvinil z nespustenia nového programu, za čo ja nie som zodpovedná som len radová zamestnankyňa a nie ladič už zakupeného programu.Takže držia spolu.Teraz môj nadriadený,začal robiť presne to čím sa mi vyhrážal,dal mi už dva upozorňujúce listy a tretí je na ceste ,keďže som sa pod takýmto mobbingom musela dať vypísať. Zo strany zamestnávateľa mi bola už aj ústne navrhnutá výpoveď dohodou, to isté bolo navrhnuté aj kolegyni. Chcela by som poradiť ako postupovať pri takomto probléme. Ďakujem, krásne za Vašu radu .

Uzamknutá otázka – ohodnoťte najlepšiu odpoveď symbolom palca.

Najlepšia odpoveď

Avatar užívateľa
Strieborný

Sice se říká, že násilí se memá ustupovat, ale obrana není jednoduchá.
Především se spojit se stejně ohroženou kolegyní a postupovat společně, pak lze snáze prokázat účelovost diskriminace, která se odborně nejmenuje mobbing, ale bossing (ze strany nadřízeného). Dále, písemně se bránit oběma pracovním napomenutím.
A konečně obrátit se na odborový svaz, spádový výbor dle vaší profese. Tam by měli nabídnout bezplatnou právní pomoc, protože zaměstnavatelé reagují teprve na hrozbu soudního projednávání, a tím demaskování jejich čachrů a klientelismu. Výpověď dohodou je podmíněna podpisem obou stran, takže nic nepodepisovat a nepřistupovat. V případě neplatnosti výpovědi rozhodnutím soudu, by ti pak zaměstnavatel musel uhradit i ušlou mzdu za celé období až do nabytí pravomoci soudního rozhodnutí.

 

Otázka nemá žiadne ďalšie odpovede.

Diskusia k otázke

 

U otázky neprebehla diskusia.

 

Zaujímavé otázky v kategórii Vzdelávanie a práca

Prihlásiť sa

Položte otázku, odpovedzte, zapojte sa, …

začnite tu

Reklama

Kvalitné odpovede v: Vzdelávanie a práca

Strieborný Judith 106
Strieborný Dr.Axl 68
Strieborný Led 66
Bronzový quentos 31
Pokročilý Ge0rge 22
Bronzový divoska 16
Bronzový chudst 13
Bronzový arygnoc 12
Pokročilý Dreamer 10
Pokročilý pandora 10

Zobraziť celkový rebríček

Facebook

 

Na Vašej požiadavke sa pracuje. Počkajte, prosím.