Avatar užívateľa
Led

fikcia: Prečo zaniklo euro?

Finančné sci-fi: Prečo zaniklo euro v roku 2013?
Čo si o tejto fikcii myslíte?

http://www.investujeme.sk/…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pre koho je otázka zaujímavá? anonym, darinapol, quentos, Jenifo, tanama, anonym, anonym před 4346 dňami Sledovať Nahlásiť



Najlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
anonym

Euro s velkou pravděpodobností nezanikne, ale během poměrně krátké doby může dojít ke vzniku tzv. supereura. Jížní státy Měnové unie by nadále používaly starou - měkkou měnu a západoevropské státy by podle představ hlavně Francie a Německa přešly na zmíněné tvrdé supereuro. Dříve byly prezentovány jen výhody Eura, nyní se jednoznačně ukázaly také jeho nevýhody. Z toho důvodu Česká republika do Unie vstoupí nejdříve po roce 2015. Nedávno jeden známý německý ekonom prohlásil, že bychom byli blázni přijetí eura nějak uspěchat.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
filipjarov

Článok je to veľmi zaujímavý a prináša mnoho odpovedí na tvoju otázku. Nie som odborník, ale myslím, že s panom Goodhart môžem súhlasiť. Nerovnomerný vývoj rastu jednotlivých krajín v rámci EMU sa nedá len tak lusknutím prstov vyrovnať. Tiež ako spomína, nemáme jasno kam to všetko smeruje. Nie je jasno ani v rámci jednotlivých krajín. Ani naša politická špička nevie ako ďalej, nemá vytýčenú jasnú zahraničnú politiku. Len sa pozrime vedľa k susedom, tí na tom nie sú o nič lepšie. Tak ako potom zvládnuť niekoľko členné spoločenstvo, keď si nedokážeme poradiť ani sami so sebou.

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Financie a podnikanie