Avatar užívateľa
Led

fikcia: Prečo zaniklo euro?

Finančné sci-fi: Prečo zaniklo euro v roku 2013?
Čo si o tejto fikcii myslíte?

http://www.in­vestujeme.sk/clan­ky/financne-sci-fi-preco-zaniklo-euro-v-roku-2013/

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 7Pre koho je otázka zaujímavá? anonym, darinapol, quentos, Jenifo, tanama, anonym, anonym před 5091 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
anonym

Euro s velkou pravděpodobností nezanikne, ale během poměrně krátké doby může dojít ke vzniku tzv. supereura. Jížní státy Měnové unie by nadále používaly starou – měkkou měnu a západoevropské státy by podle představ hlavně Francie a Německa přešly na zmíněné tvrdé supereuro. Dříve byly prezentovány jen výhody Eura, nyní se jednoznačně ukázaly také jeho nevýhody. Z toho důvodu Česká republika do Unie vstoupí nejdříve po roce 2015. Nedávno jeden známý německý ekonom prohlásil, že bychom byli blázni přijetí eura nějak uspěchat.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
filipjarov

Článok je to veľmi zaujímavý a prináša mnoho odpovedí na tvoju otázku. Nie som odborník, ale myslím, že s panom Goodhart môžem súhlasiť. Nerovnomerný vývoj rastu jednotlivých krajín v rámci EMU sa nedá len tak lusknutím prstov vyrovnať. Tiež ako spomína, nemáme jasno kam to všetko smeruje. Nie je jasno ani v rámci jednotlivých krajín. Ani naša politická špička nevie ako ďalej, nemá vytýčenú jasnú zahraničnú politiku. Len sa pozrime vedľa k susedom, tí na tom nie sú o nič lepšie. Tak ako potom zvládnuť niekoľko členné spoločenstvo, keď si nedokážeme poradiť ani sami so sebou.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Financie a podnikanie