Avatar užívateľa
vaso_eng

Čo je to Kindle?

Čo je to čítačka e-kníh? Znamená to len menší displej? Má to nejaké výhody oproti malým notebookom?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5017 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Ge0rge

čtečka knih … je to takovy větší displej v ruce , který má narozdíl od jiných displejů tu vzácnou vlastnost že vybýjí baterii POUZE když obracíte stránku, resp. pouze když meníte zobrazený text = tzv. elektronický papír.

diky tomu je vyhoda kindlu oproti netbooku delsi vydrz na baterii

kindle je velmi popularni model prodavajici se nejlepe na amazon.com ovsem u nas je prakticky k nicemu protoze nasi ceskoslovenstvi nakladatele a prodejci knih nejsou schopni poskytnout pro nej obsah v dostatecnem rozsahu a v ceskem ci slovenskem jazyce … takze bez znalosti anglictiny, nemciny nebo francouzstiny si v kindlu nic neprectete.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Led

čítačky kníh vyzerajú ako väčšie PDA alebo mobily s dotykovou obrazovkou. Sú určené hlavne na čítenie e-knih, pdf, doc, prezeranie obrázkov, počúvanie hudby a pod. Nenahradia malý notebook. Novšie typy majú písmo riešené iným spôsobom než klasické LCD panely.
Kindle je jeden z výrobcov e-bookov.
Na českých a slovenských stránkach najdete veľké množstvo e-knih, aj bezplatne

napr. http://www.ebo­okforum.cz/in­dex.php?sid=38e­ef6d78db76db3249da15ab4b­61957

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
anticas

ešte by som doplnil, že oproti notebookom majú čítačky jednu obrovkú výhodu a ňou je čitateľnosť displeja. Práve vďaka technológii e-ink (elektronického atramentu – ako spomína kolega vyššie), nie sú jednak oči tak namáhané a je neporovnateľne lepšia viditeľnosť na priamom slnku.

Aj keď sa momentálne českí a slovenskí vydavatelia tvária, že sa ich to netýka, rozmach e-kníh je takmer nezastaviteľný. Dokonca sa nájdu aj ľudia, ktorí tvrdia, že klasickým knihám časom odzvoní.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Voľný čas a hobby