Avatar užívateľa
anonym

Čo hovorite na e-shopy?

Nie často nakupujem na internete, skoro vôbec, ale budu sa pomaly blížiť Vianoce a ja nebudem mať veľa času behať po obchodoch a radšej asi uprednostním nakupovať na internete. Máte skúsenosti s nákupamy na e-shopoch? Čoho sa mám vyvarovať, aby to bolo premňa bezpečné?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 4945 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Ge0rge

existujú špecializované servery, ktoré sa zaoberajú nielen vyhľadávaním a katalogizáciou tovaru zo všetkých slovenských e-shopov, … ale aj hodnotením spoľahlivosti e-shopov, hodnotením kvality produktov atď …

skúste začať na www.heureka.sk
nie je to jeden eshop, sú to vsetky eshopy pod nestranným pohľadom

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
ciernak

Každý predajca je povinný na stránke svojho internetového obchodu zverejniť plný kontakt vrátane telefónneho čísla. Preverte si e-mailom, ako rýchlo predajca reaguje na vaše otázky. V každom internetovom obchode musí byť jasné, koľko zaplatíte za doručenie tovaru. Prvé kliknutie by malo smerovať k obchodným podmienkam, ktoré musia túto informáciu obsahovať. Rozumný paušál naznačuje, že predajca má individuálnu dohodu so špedičnou spoločnosťou, alebo má dostatočné skúsenosti so zasielaním tovaru. Cez vyhľadávač si preverte telefónne číslo obchodu, meno prevádzkovateľa a nezabudnite ani na adresu. Pri objednávke by ste sa mali spoľahnúť na dobierkovú formu, ktorú možno pri oneskorenej dodávke kedykoľvek odmietnuť. Je to jediný spôsob, ako zmariť obchod v prípade, že sa obchodník včas nerozhýbe. Je však férové pokúsiť sa vopred objednávku stornovať. Ak nastane sklamanie až po doručení tovaru, vždy máte možnosť vrátiť ho a požiadať o vrátenie peňazí. Obchodník tak musí urobiť v stanovenej lehote.

Zdroj: www.pocitace.sme­.sk/c/5324397/no­ve-e-shopy-si-najskor-preverte.html

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Počítače a internet