Avatar užívateľa
anonym

Čo anemia v tehotenstve?

Som na začiatku tehotenstva a doktor mi zistil po vyšetrení krvného obrazu, že som anemická. Čo to v tehotenstve znamená? Máte niekto s týmto skúsenosti? Ako sa to lieči? Ohrozuje to bábätko v brušku?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 4953 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
anonym

PORADILA BYCH VÁM, ALE NEZNÁM VŠECHNY OKOLNOSTI A TAK SE PROSÍM ZEPTEJTE RADĚJI ODBORNÉHO GYNEKOLOGA,HE­MATOLOGA A OBVODNÍHO L
ÉKAŘE.Ať JE VŠE DOBRÉ.:-D)))*** LVICE,,,,,SOUHLASÍM S LIENKOU A MYSLÍM SI, ŽE JEN ŽELEZO NESTAČÍ,JE NUTNÉ BRÁT ŽELEZO+KYSELINU LISTOVOU+ MÉĎ+ MANGAN+BIOTIN+ MOLYBDEN+VITAMÍNY SKUPINY B+ VITAMIN B12+ ZINEK+ JOD+ BETAKAROTEN A VITAMIN C SE ŠÍPKY.TAKŽE NEJLEPŠÍ JE ABYJSTE UŽÍVALA PŘÍMO MULTIVITAMIN-MINERAL PRO TĚHOTNÉ ŽENY A NASTÁVAJÍCÍ MAMINKY. V KAŽDÉ LÉKÁRNĚ VÁM JISTĚ RÁDI PORADÍ.A NEBOJTE SE, POMOHLO TO JIŽ MNOHA ŽENÁM.JÁ BYCH VÁM DOPORUČILA OD FIRMY GS MAMAVIT.AHOJKY, LVI­CE.

Zdroj: ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA JAKO CELEK

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
lienka

Ja s anemiou v tehotenstve bojujem teraz už po druhý krát. U prvého tehotenstva som bola anemická a brala som železo, to však nezaberalo, tak mi zmenili iný druh a vyššie dávkovanie i tak som bola anemická- chudokrvná na železo, skrátka moje telo s železom bojovalo a teraz som v druhej gravidite a je to znova, beriem predpísané železo, je mi z toho zle- som v 6 mesiaci a budem to musieť nejako vydržať, čo už základ je aby malinké malo nejaký prísun železa a kyseliny listovej, ktoré veľmi potrebuje každé vyvíjajúce sa bábätko v brušku.
U veľkej časti žien dochádza počas tehotenstva k rozvoju anémie (málokrvnosti), ktorá je charakterizovaná poklesom hemoglobínu, hematokritu a počtu
červených krviniek pod dolnú hranicu normy. Za normálnu považujeme hodnotu hemoglobínu nad 115 g/l u žien a 130 g/l u mužov. V tehotenstve sú parametre krvného obrazu fyziologicky znížené, preto je hranica hladiny hemoglobínu znížená na 100–110 g/l alebo hematokrit 35 % a menej.
Terapia tehotenskej anémie spočíva v doplnení chýbajúceho železa. Pokračovať v podávaní je možné aj po pôrode, pri ktorom vždy vzniká určitá krvná
strata. Celková dĺžka liečby závisí od stupňa anémie. V podávaní železa by sa malo pokračovať ešte niekoľko mesiacov po normalizácii hladín krvného obrazu, aby sa doplnili zásoby železa v organizme.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek