Avatar užívateľa
Pokročilý

Čo anemia v tehotenstve?

Som na začiatku tehotenstva a doktor mi zistil po vyšetrení krvného obrazu, že som anemická. Čo to v tehotenstve znamená? Máte niekto s týmto skúsenosti? Ako sa to lieči? Ohrozuje to bábätko v brušku?

Uzamknutá otázka – ohodnoťte najlepšiu odpoveď symbolom palca.

Odpovede:

Avatar užívateľa

PORADILA BYCH VÁM, ALE NEZNÁM VŠECHNY OKOLNOSTI A TAK SE PROSÍM ZEPTEJTE RADĚJI ODBORNÉHO GYNEKOLOGA,HEMATOLOGA A OBVODNÍHO L
ÉKAŘE.Ať JE VŠE DOBRÉ.:-D)))*** LVICE,,,,,SOUHLASÍM S LIENKOU A MYSLÍM SI, ŽE JEN ŽELEZO NESTAČÍ,JE NUTNÉ BRÁT ŽELEZO+KYSELINU LISTOVOU+ MÉĎ+ MANGAN+BIOTIN+ MOLYBDEN+VITAMÍNY SKUPINY B+ VITAMIN B12+ ZINEK+ JOD+ BETAKAROTEN A VITAMIN C SE ŠÍPKY.TAKŽE NEJLEPŠÍ JE ABYJSTE UŽÍVALA PŘÍMO MULTIVITAMIN-MINERAL PRO TĚHOTNÉ ŽENY A NASTÁVAJÍCÍ MAMINKY. V KAŽDÉ LÉKÁRNĚ VÁM JISTĚ RÁDI PORADÍ.A NEBOJTE SE, POMOHLO TO JIŽ MNOHA ŽENÁM.JÁ BYCH VÁM DOPORUČILA OD FIRMY GS MAMAVIT.AHOJKY, LVICE.

Zdroj: ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA JAKO CELEK


Avatar užívateľa
Pokročilý

Ja s anemiou v tehotenstve bojujem teraz už po druhý krát. U prvého tehotenstva som bola anemická a brala som železo, to však nezaberalo, tak mi zmenili iný druh a vyššie dávkovanie i tak som bola anemická- chudokrvná na železo, skrátka moje telo s železom bojovalo a teraz som v druhej gravidite a je to znova, beriem predpísané železo, je mi z toho zle- som v 6 mesiaci a budem to musieť nejako vydržať, čo už základ je aby malinké malo nejaký prísun železa a kyseliny listovej, ktoré veľmi potrebuje každé vyvíjajúce sa bábätko v brušku.
U veľkej časti žien dochádza počas tehotenstva k rozvoju anémie (málokrvnosti), ktorá je charakterizovaná poklesom hemoglobínu, hematokritu a počtu
červených krviniek pod dolnú hranicu normy. Za normálnu považujeme hodnotu hemoglobínu nad 115 g/l u žien a 130 g/l u mužov. V tehotenstve sú parametre krvného obrazu fyziologicky znížené, preto je hranica hladiny hemoglobínu znížená na 100–110 g/l alebo hematokrit 35 % a menej.
Terapia tehotenskej anémie spočíva v doplnení chýbajúceho železa. Pokračovať v podávaní je možné aj po pôrode, pri ktorom vždy vzniká určitá krvná
strata. Celková dĺžka liečby závisí od stupňa anémie. V podávaní železa by sa malo pokračovať ešte niekoľko mesiacov po normalizácii hladín krvného obrazu, aby sa doplnili zásoby železa v organizme.

 

Diskusia k otázke

 

U otázky neprebehla diskusia.

 

Prihlásiť sa

Položte otázku, odpovedzte, zapojte sa, …

začnite tu

Reklama

Kvalitné odpovede v: Zdravie

Strieborný Judith 55
Bronzový MonaLis 34
Pokročilý veronikaiq 34
Bronzový quentos 33
Strieborný Dr.Axl 29
Strieborný Led 29
Bronzový divoska 25
Bronzový arygnoc 24
Bronzový Drap 21
Pokročilý pandora 21

Zobraziť celkový rebríček

Facebook

 

Na Vašej požiadavke sa pracuje. Počkajte, prosím.