Avatar užívateľa
anonym

Aké sú najvhodnejšie vitamíny pre ženy?

Niekedy mám pocit že mi chýbajú nejaké vitamíny, som viac unavená, niekdy zas mám lámavé nehty apod. Aké vitamíny sú dôležité pre ženy?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5024 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
HuRe

Záleží na věkové kategorii a také na stravování a celkovém způsobu života.
Takto „paušálně“ bych raději nic nedoporučovala.
Obecně lze doporučit pouze multivitamín, ale vždy záleží na výrobci. To je podstatné, u některých z obchodu či lékárny je tak málo účinných látek, že účinkují pouze u silně devitaminozovaných lidí. U lidí, kteří nemají větší potíže se účinek ani nemusí projevit.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
lienka

Top 7 vitamínov pre ženy:

1. Železo:
Železo je jednou z najdôležitejších minerálnych látok v našom tele, zabezpečte si dostatočnú dávku. Zdroje železa nájdete v červenom mäse, obilninách, sušenom ovocí, orechoch, semiačkach, pažítke, špenáte, šošovici i v maku. Aby ho vaše telo lepšie absorbovalo, skombinujte ho s potravinami bohatými na vitamín.

2. Vitamín D:
Podľa výskumov ženy, ktoré majú dostatok „déčka“ majú väčšiu šancu v boji proti rakovine prsníka. Preto je vitamín D pre nás taký nevyhnutný. Chráni nás pred osteoporózou a slúži ako prevencia proti rakovine. Skvelým zdrojom vitamínu D sú vaječné žĺtky, pečeň i ryby, najmä losos.

3. Kalcium
Ak sa vám začali lámať nechty, ste bledá, bolia vás kĺby a stomatológ vám ešte aj našiel nový kaz, možno je príčinou nedostatok kalcia. Vápnik je najobsažnejšou minerálnou látkou v našom tele, až deväťdesiatdeväť percent sa ho nachádza v kostiach a zuboch. V tehotenstve nás účinne chráni pred nepríjemnými kŕčmi. Kalcium nájdeme v mlieku, fazuliach, mandliach, brokolici či sezamových semienkach.

4. Selén
Je ideálny pre krásne vlasy, zdravú pokožku, podporuje imunitný systém a chráni nás pred rakovinou. Zdroje selénu sú ryby, slnečnicové semienka, červené mäso a brazílske para orechy. Viete o tom, že na pokrytie celodennej dávky selénu vám stačí iba jeden?

5. Vitamín C
Slúži ako antioxidant, prevencia pred možným nachladnutím, znižuje riziko ochorenia na Alzheimera, a telo vďaka nemu lepšie odoláva stresu. Je výborný pre zdravie pokožky – pleť je mladistvá, svieža a zdravá. Okrem klasického pohára čerstvo vytlačenej pomarančovej šťavy ho nájdeme napríklad v limetkách, grepoch, citrónoch, papáji, kiwi, brokolici a jahodách.

6. Vitamín K:
Posilňuje odolnosť kostí a je skvelý na zrážanlivosť krvi. I preto sa odporúča pacientom, ktorých čaká chirurgický zákrok. Z prírodných zdrojov treba spomenúť avokádo, mliečne výrobky, špenát či píniové oriešky.

7. Vitamín E
Vitamín E je mimoriadne účinný antioxidant. Redukuje riziko srdcovocievnych chorôb, mŕtvice i Alzheimerovej choroby. Ak chcete vylepšiť stav vašej pokožky, vlasov a nechtov, je vitamín E najlepším spôsobom, ako to dosiahnuť. Funguje aj v boji proti depresiám a anémii. Nájdeme ho v mandliach, semienkach, orieškoch a slnečnici. Na vlasy a pleť sú skvelým doplnkom Vitamíny B – komplexu. Tie pomáhajú revitalizovať pokožku hlavy, udržujú zdravé vlasy, podporujú ich rast. Vitamín B12 zasa napomáha pri raste tela.

Nedoporučujem nikomu nič konkretne, je snaď jasne, že každa žena potrebuje a nepotrebuje vitamíny podľa svojho zdravotného stavu… Toto je len výpis vitamínov, ktoré sú všeobecne dôležité pre ženy, to či ich žena potrebuje najlepšie rozhodne lékar a vyšetrenia. Je na nej samotnej ako tie vitamíny bude prijímať buď v potravinách či vitamínových doplnkoch. PS: aspoň odpovedám na slovenskú otazku slovensky

Zdroj: www.zena.atlas­.sk/vitaminy-pre-zeny-vieme-co-potrebujete/zdra­vie/choroby/539719­.html

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
anonym

V lékárně prodávají vitamin-minerálové tablety
pro zdravé vlasy ,nehty a pokožku.Vám zřejmě chybí víc vtamínů a minerálů a tak to jen stravou nedoplníte.Já bych doporučovala pro vás multivitamin-mineral,který má také silné
antioxidační a povzbující účinky a to :CALIBRUM S ACTIVINEM.Prodává se jen v lékárnách a to po 30tabletách a po 100tabletách.Denně se bere tableta 1 a to po jídle.Ještě bych vám doporučila jíst dostatek dýňových a slunečnicových semínek a to už v oloupaném stavu.Specielně na imunitu vám doporučuji:PRE­VENTAN TABLETY,mají je také jen v lékárnách a to po 30 nebo 90 tabletách.Jinak ještě pijte tak 3 litry denně vody,zelený čaj,tonic,minerální vody s menším obsahem sodíku.přeji vám uzdravení a zkrášlení.LVICE

Zdroj: alternativní medicína

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
Jana Peková

Podle testu jsem zjistila, že mi chybí vitamín K. Začala jsem si tedy pěstovat avokádo ( https://www.by­dletcesky.cz/jak-vypestovat-avokado-z-pecky-krok-za-krokem/ ) a už se cítím mnohem lépe.

před 1882 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek