Avatar užívateľa
sawanah

Aky je najlepsi??

Aky je najlepsi podla vas digitalny fotoaparat?? chcela by som si ho kupit, len neviem podla coho si ho mam vyberat ake kriteria by mal mat.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pre koho je otázka zaujímavá? denis34, anonym před 5007 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
denis34

To je veľmi ťažko povedať. Skutočne záleží, čo od neho očakávate.

Rozoznávame asi také štyri kategórie fotoaparátov:

1 Kompakty

2 Bezzrkadlové zrkadlovky- tzv. systém 4/3 apod.

3 Poloprofesionálne zrkadlovky

4 Profi zrkladlovky

Vzhľadom na znenie otázky, by som vylúčil kategóriu 3 a 4.

No a pri rozhodovaní medzi kompaktom a kateg. 2, prípadne začiatočníckou zrkadlovkou treba zvážiť, ktoré parametre sú pre Vás dôležité – cena, veľkosť ( „prenosnosť“ ), vymeniteľnosť objektívov a samozrejme kvalita fotografií.

Ceny kompaktov sú okolo 200 eur, ale veľa od nich netreba očakávať. Hodia sa do kabelky, na zábery rodinných osláv, prípadne nejaké momentky z diskotéky, pri ktorých je impakt dôležitejší ako kvalita. Na trhu ich je skutočne dosť a pri nich môžete kľudne voliť podľa farby 🙂. Najdrahšie kompakty ale už sú podstatne drahšie, ale aj viac ponúakjú. Príklad Canon G11/G12, Canon S95, Nikon P7000. Majú pokročilejšie funkcie, čiže sa dá hovoriť o fotení a nie o cvakaní, ale častokrát stoja viac ako zrkadlovky,

Čiže ak Vám nevadí, že Váš foťák bude troška ťažší a nezmestí sa do kabelky, ja by som určite siahol po zrkadlovke. Aj tá najslabšia zrkadlovka robí lepšie foto ako ten najdrahší kompakt. Ten najzákladnejší rozdiel je totižto vo veľkosti čipu, čo je vlastne elektronická náhrada filmu. A druhý veľký rozdiel je v kvalite optiky- čiže objektívu. Na zrkadlovkách sú navyše vymeniteľné a aj s tými za prijateľnú cenu sa dajú dosiahnuť úžasné výsledky.

Príklady zrkadloviek, aby som len neteoretizoval – základné : Nikon D3100, Canon 1000D, lepšie začiatočnícke : Nikon D5000, Canon 500D, 550D, pokročilejšie Nikon D90, Nikon D7000, Canon 40D, 50D, 60D.

A ešte spomínaná kategória 2 – to je niečo mezi kompaktami a zrkadlovkami. Lepšia kvalita ako kompakty ale aj o trošku väčšie. Vymeniteľné objektívy ale úzky výber. Pomerne vysoká cena. Príklady : Olypmus séria PEN, Panasonic G(H) 1,2.

Prípadne odporúčam pozrieť nejaké fóra na fotografických portáloch.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
HuRe

Záleží na to, jaké foto preferuješ, co budeš nejvíc fotit. Jak budeš fota dále zpracovávat. Jestli třeba jen fotky z dovolené apod, nebo přírodu, detaily, z fotek třeba plakáty nebo jen archivace v PC apod.
Slušné jsou Nikon či Canon.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Elektronika