Avatar užívateľa
Registrovaný

Ako sa stať policajtom?

Uzamknutá otázka – ohodnoťte najlepšiu odpoveď symbolom palca.

Najlepšia odpoveď

Avatar užívateľa
Pokročilý

Prijímacie konanie do štátnej služby príslušníka Policajného zboru upravuje zákona o štátnej službe príslušníkov Policajného zboru, SIS, ZVJS SR a ŽP. Policajtom môže byť štátny občan SR starší ako 18 rokov, ktorý o prijatie požiada, pričom:

je bezúhonný
je spoľahlivý
spĺňa stupeň všeobecného vzdelania určený na výkon funkcie
je zdravotne, telesne a duševne spôsobilý na výkon služby
ovláda štátny jazyk
má trvalý pobyt na území SR

Občana možno požiadať o predloženie pracovného posudku alebo posudku o služobnej činnosti z posledného zamestnania alebo z predchádzajúcich zamestnaní. Možno ho tiež požiadať o predloženie ďalších dokladov potrebných na overenie jeho spôsobilosti na výkon služby v Policajnom zbore.
Občan sa podrobí previerke ovládania štátneho jazyka, psychodiagnostickému vyšetreniu, lekárskemu vyšetreniu a previerke fyzickej zdatnosti na posúdenie jeho spôsobilosti na výkon služby.
Pri výbere a prijímaní do služobného pomeru príslušníka PZ sa uprednostňujú občania, ktorí sú držiteľmi oprávnenia na vedenie motorového vozidla, so znalosťou cudzích jazykov, znalosťou základov výpočtovej techniky.
O výsledku prijímacieho konania musí byť občan písomne vyrozumený do 30 dní od skončenia prijímacieho konania, najneskôr však do šiestich mesiacov odo dňa podania žiadosti o prijatie.
Možnosť prijatia občana do Policajného zboru je fakultatívna, t.j. občan nemá právny nárok na prijatie a to i v prípade splnenia všetkých podmienok prijímacieho konania. Možnosť prijatia občana do PZ totiž závisí i od voľných policajných miest.

P.S. Nechcem byť zlým prorokom, ale ešte odporúčam prečítať si diskusie na portáli www.profesia.sk - http://www.profesia.sk/…

Zdroj: http://portal.gov.sk/Portal/sk /Default.aspx?CatID=21&etype=2 &eventid=1793

 

Otázka nemá žiadne ďalšie odpovede.

Zaujímavé otázky v kategórii Vzdelávanie a práca

Prihlásiť sa

Položte otázku, odpovedzte, zapojte sa, …

začnite tu

Reklama

Kvalitné odpovede v: Vzdelávanie a práca

Strieborný Judith 106
Strieborný Dr.Axl 68
Strieborný Led 66
Bronzový quentos 31
Pokročilý Ge0rge 22
Bronzový divoska 16
Bronzový chudst 13
Bronzový arygnoc 12
Pokročilý Dreamer 10
Pokročilý pandora 10

Zobraziť celkový rebríček

Facebook

 

Na Vašej požiadavke sa pracuje. Počkajte, prosím.