Avatar užívateľa
filipjarov

Aké je základné pravidlo, keď idete v skupinke na turistiku na hory?

Zhrozene sledujem články v novinách, kde novodobí turisti nedodržujú základné pravidlo. Tak myslím, že je na čase si ho zopakovať.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? lienka před 4959 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
skorcovaz

Že by netrhať skupinku?

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
Led

V skúpine treba mať tzv.predného a zadného vodcu. Okrem orientácie aj sledujú onskorencov a pomáhajú im.
Príklad z praxe.
skupina bola na výlete v horách, celú cestu v pohode a až po príchode do cieľa zistili, že nie sú všetci. Nikto nešiel oproti, čakali. Po nejakej dobe volali domov, či sa stratená nevrátila sama domov. Neprišla. Rozišli sa. Na druhý deň sa dozvedeli, že účastníčka so zlomenou nohou sa dotackala-doplazila ráno do najbližšej obce. Takto to dopadlo, keď sa skupina nekontroľuje navzájom. (mobily vtedy ešte noboli rozšírené)

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
Katka5666

Najzákladnejšie pri túre na horách je obliecť si teplé oblečenie, pretože sa hore rýchlo mení počasie. S manželom sme si na posledný výlet na hory kúpili oblečenie z vlny na stránkach https://www.vlneny-tovar.sk/oblecenie-z-vlny/, kde som vybrala pre nás oba svetre, ponožky a vlnené čiapky. Ďalším pravidlom je samozrejme aj to – nikdy v žiadnom prípade neopúšťať skupinu.

před 593 dňami Odpovedať Nahlásiť
Avatar užívateľa
pavol812m

S tým teplým oblečením určite máte pravdu. Zvlášť pokiaľ chodíte na túry napríklad počas jesene alebo v zime. Myslím si ale, že aj teraz v lete by sa nemalo vybavenie podceňovať. Hlavne napríklad kvalitné topánky sú základ. Ja som si tento rok kúpil jedny z https://www.pro­trek.sk/ a tie sú fakt super. Sú veľmi pohodlné.

před 257 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Cestovanie