Avatar užívateľa
anonym

Aká je rýchla fľašková pošta?

Tak by ma zaujímalo, či vôbec v skutočnosti vážne niekto používal fľaškovú poštu a ak ano či je dokázané aká rýchla je táto pošta? Premňa to príde, tento spôsob posielania dopisov či odkazov nereálny. Ale možno sa mýlim.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 5043 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
anonym

Pokud jde o flašku se vzkazem hozenou do moře, je její doručení úplně nejisté a to i když je na flašce napsaná adresa.Naproti tomu potrubní pošta,kde je flaška poháněna dopředu stlačeným vzduchem je rychlejší než kurýr na koni.Víc o flaškách nevím.:--D LVICE

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
jozo

Ako fľašková pošta sa označuje spôsob posielania správ v prázdnej fľašy, do ktorej sa vloží lístok s textom a hodí sa do vody. Väčšinou v nadeji, že niekto správu objaví. Teda robili to ževraj stroskotanci na mori. Keď hodíme fľašu do morských vln, pravdepodobne nikdy nedosiahne druhého brehu. Pretože to len tak vyzerá akoby vlny vodu i predemety prepravovali. V skutočnosti vlny klžu pod fľašou. Raz sa fľaša nachádza na hrebeňu vlny, potom zase padá dolu. Voda je v pohybu takmer na mieste a len pri stálom vetre sa fľaša z miesta pohne. Len keď sa dostane do blízkosti pobrežia pohybuje sa o niečo rýchlejšie. Vlna sa prevalí a fľašu nakoniec vyhodí späť na breh.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Kultúra a spoločnosť