Avatar užívateľa
anonym

Viete, kde sa nachádza ľadový hotel?

Spali ste už niekedy v takom hotely? Ja by som to asi chcela vidiet ako to tam funguje..

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4908 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
ciernak

Dedinka Jukkasjärvi leží vo švédskom Laponsku, dvesto kilometrov severne od polárneho kruhu. Myšlienka postaviť hotel z ľadu tu vznikla náhodou, keď sa v zime v roku 1989 konala v tejto oblasti výstava ľadových sôch.
Prípravy na stavbu začínajú s mínusovými teplotami a zamrznutím rieky Torne. Zvolí sa miesto, odkiaľ bude pochádzať ľad, o ktorý sa potom starajú.
Počas dňa je možné v priestoroch ľadového paláca absolvovať exkurzie, ale večer je prístupný iba ubytovaným hosťom. Jednotlivé izby sú rozdelené do viacerých štandardov. Spia tu však najmä otužilci, teplota dosahuje – 5 až – 10 stupňov a spí sa na sobích kožiach. Pri vonkajších teplotách až – 30 stupňov je tu však relatívne teplúčko. Atrakciou ľadového hotela je bezpochyby i jeden z najluxusnejších barov na svete – Absolute IceBar, v ktorom sa nápoje ochladzujú samy od seba a pripití z ľadových pohárov musíte mať rukavice, aby sa neroztopili.
Na svete dnes existuje niekoľko podobných hotelov – v Nórsku, Kanade, Rusku. Aj keď sú v rôznych krajinách a majú rozdielny vzhľad, spája ichspoločný osud krátkeho trvania. To čo po nich zostane, sú iba fotky a zážitky návštevníkov.

Zdroj: www.cestovani­e.aktuality.sk/do­volenka/zima/juk­kasjarvi-najznamejsi-ladovy-hotel/

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Cestovanie