Avatar užívateľa
veronikaiq

Sníva každý človek?

Poslednou dobou sa mi sníva často a dokonca i tri sny za jednu noc, už som z toho vyčerpaná, niektoré sú čisté šialenosti. Manžel vravel, že dnešnej noci sa mu nesnívalo nič. Ja mam pocit, že sníva každý, len si to nepamätá. Ako je to?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pre koho je otázka zaujímavá? tanama, anonym před 5053 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
anonym

ANO,SNY MÁ KAŽDÝ-BAREVNÉ NEBO ČERNOBÍLÉ. NĚKDY SI JE PAMATUJE ,NĚKDY NE.SLYŠELA JSTE NĚKDY O NOČNÍCH MŮRÁCH? TO NEJSOU NOČNÍ MOTÝLI ZVANÍ MŮRY , ALE JSOU TO DĚSIVÉ SNY, KTERÉ MAJÍ NĚKDY REÁLNÝ ZÁKLAD V ŽIVOTĚ TOHO ČLOVĚKA Z RŮZNÝCH PŘÍČIN, NĚKDY JSOU TO PRO DANÉHO ČLOVĚKA JISTÁ VAROVÁNÍ A NĚKDY JSOU TO NEOPODSTATNĚNÉ HLOUPOSTI VYTVÁŘENÉ MOZKEM. MOZEK VLASTNĚ POŘÁD PRACUJE VE DNE I V NOCI, ZA BDĚNÍ A VE SPÁNKU TAK JAKO SRDCE. POKUD BY SE ZASTAVILA JEHO ČINNOST JEN NA 5 MINUT TAK BY ZAČALY NEVRATNĚ ODUMÍRAT MOZKOVÉ BUŇKY A ČLOVĚK BY MĚL BUĎTO NENÁVRATNĚ POŠKOZENÝ MOZEK A NEBO BY KLINICKY ZEMŘEL.KLINICKY ŘÍKÁM PROTO, ŽE BY SE JEDNALO O SMRT FYZICKOU, NIKOLIV VŠAK O SMRT DUCHOVNÍ.JSOU RŮZNÉ FÁZE SPÁNKU A POŘÁD SE TO VŠECHNO ZKOUMÁ.AHOJKY A JEN DOBRÉ SNY!!!LVICE

Zdroj: ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA JAKO CELEK

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
ciernak

Náš spánok prebieha v cykloch, z ktorých má každý asi 1,5 hodiny. Zistili to vedci, ktorí počas spánku merali elektrickú aktivitu mozgu prístrojom EEG. Počas každého cyklu sa objaví fáza, keď je náš mozog zvlášť aktívny, hoci telo a jeho funkcie sú v hlbokom pokoji. Navonok sa prejavuje len tým, že vidíme, ako sa spiacemu človeku pod zavretými viečkami rýchlo pohybujú očné buľvy. Túto fázu preto nazvali REM (z anglického rapid eye movement). Ak spiaceho človeka zobudíme v tejto REM fáze, takmer vždy si spomenie na sen, ktorý práve prebiehal. Dieťa vo veku 10 až 12 rokov spí asi tak 9 hodín, a to znamená, že v noci chodíte do kina tak 5 až 6 ráz. A pre psychológov a dúfam, že aj pre vás, je dôležité, že ten film je vždy o vás. Predstavte si, aké úžasné filmové ateliéry nosíme v hlave, že dokážu za jednu noc vytvoriť toľko filmov a vždy nás obsadia do hlavnej úlohy. Aj keď je pravda, že niekedy nás zamaskujú na nepoznanie.
Ak niekto povie, že nesníva, alebo si sny nepamätá, znamená to väčšinou, že na ne chce zabudnúť, neprikladá im nijakú dôležitosť, pokladá ich za nezmyselné. Je to vlastne dosť smutné, keď človek to, čo zažíva každú noc, to, o čom sníva, pokladá za nezmyselné či za nedôležité. Dokonca aj zvieratá snívajú. Ak ste pozorovali svojho spiaceho psa, ako kňučí a hrabe labkami, iste práve sníval. Len neviete, či váš kokeršpaniel práve naháňa zajaca alebo uniká pred zlým vlčiakom. O obsahu svojho sna nám totiž nevie porozprávať.

Zdroj: www.mozgovna.prav­da.sk/preco-sa-nam-sniva-0mb-/sk-mclovek.asp?c=A090821_­211958_sk-mclovek_p34

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
tanama

Nškdy mám sny hororový,někdy zas nevím co se mě zdálo.Ale někdy věřím co se zdá že se splní.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek