Avatar užívateľa
darinapol

S čím pijete čaj?

Chcem sa spýtať, či aj niektorí z Vás prešli na anglický štýl a pijú čaj s mliekom. Priznám sa niekoľko krát som si to vyskúšala, ale už to nie je ono… Radšej mám citrón.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? tanama před 5036 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
skorcovaz

Čaj s mliekom mi nikdy neprišiel nejak zvlášť chutný. Nie je to odporné, ale nevyhľadávam to, uprednostňujem ten citrón. Najnovšie som začala praktikovať zázvorový čaj. Je to vraj skvelá prevencia v chrípkovom období. Kúsok čerstvého zázvoru (ja používam kúsok o velikosti kocky cukru) nastrúhame najemno, zalejem vriacou vodou, pridáme pár klinčekov a jednu ruličku celej škorice, prikryjeme a necháme cca minút lúhovať (pozor, po dlhom lúhovaní je odvar príliš „pikantný“). Precedíme cez sítko, osladíme medom, pridáme šťavu z čerstvého citrónu, alebo pomarača a pijeme ešte teplý.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
anonym

Jako součást diety jsem před časem přešel výhradně na pití neslazeného černého čaje s trochou mléka a dnes mně jiný nechutná, ba např. sladký čas s citronem se mi přímo protiví.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
anonym

ANO, ZÁZVOROVÝ ČAJ JE SKVĚLÝ, ALE SILNÝ ZELENÝ ČAJ S TROCHOU CITRONOVÉ ŠŤÁVY A MEDU JE PROSTĚ SKVĚLÝ A VELMI ZDRAVÝ.TAKÉ SPRÁVNĚ UVAŘENÝ ŠÍPKOVÝ ČAJ S TROCHOU MEDU A POMERANČOVÉ ŠŤÁVY JE TAKÉ SKVĚLÝ.KDYŽ DO ZELENÉHO ČAJE PŘIDÁTE MLÉKO TAK SE TÍM PŘETĚŽUJÍ LEDVINY, SNÍŽÍTE SI KREVNÍ TLAK A BUDE VÁM ŠPATNĚ.ALE ČERNÝ/FERMENTO­VANÝ/ČAJ JE S MLÉKEM SKUTEČNĚ LÉKEM.NEZAPOMÍNAT ANI NA KVALITNÍ OVOCNÉ ČAJE S MEDEM A K TOMU KOUSEK ČOKOLÁDY.TAKÉ HORKÁ ČERSTVĚ UVAŘENÁ ČOKOLÁDA S MLÉKEM JE OPRAVDOVÝ GURMÁNSKÝ LÉK.ZNÁM TOHO VÍCE, ALE ZDE NENÍ NA TO DOSTATEK MÍSTA.AHOJKY:-)******LVICE

Zdroj: ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA KTROU SE JIŽ LÉTA S ÚSPĚCHEM ZABÝVÁM

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
Kika

záleží o aký čierny čaj ide a množstve mlieka, ja mám rada tu kombináciu. zázvorový napríklad pijem samotný.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Jedlo a varenie