Avatar užívateľa
anonym

Prečo vznikajú modriny?

Často sa mi tvoria modriny, hneď potom ak sa čo i len málo udriem je modrina na svete? Čo sa v tej chvíli deje s telom? Ako to že vznikajú modriny? A ako na ne?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? HuRe před 4936 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
ciernak

Podliatina- modrina má najčastejšie na začiatku krvavú až namodralú farbuvďaka prítomnosti krvného farbiva hemoglobínu, ale postupom času dochádza k jej tmavnutiu, zelenaniu, až sa úplne vstrebáva. Tvorba sponntánnych modrýn je stav, ktorý sa vysvetľuje zníženou odolnostou kožných paliár proti rôznym podnetom. Môžeš mať oslabené cievne steny a u vegetariiínov to môže svedčiť o nedostatku bielkovin, ktoré sa spolupodieľajú na tvorbe krvných zrazenín.
Inou príčinou nedostatku potrebných bielkovín môžu byť pečeňové choroby (infekčný zápal pečene, cirhóza). Pri prílišnej konzumácii alkoholu, či podvýžive.
Pokiaľ sa ti modriny robia často , je dobré zvýšiť príjem vitamínu C, beta karoténu, koenzymu Q10 a lecitinu. S krehkosťou krvných kapilár si dobre poradí rutin ( špargľa, šupky paradajok, kôra citrusových plodov, jabĺčna šupka, kiwi, banán, výluh zeleného a čierneho čaja, pohanka).

0 Nominácie Nahlásiť

Otázka nemá žiadne ďalšie odpovede.Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek