Avatar užívateľa
anonym

Prečo niekedy brnia nohy?

Ten divný stav neznášam. Mám pocit akoby som tie nohy už nemohol použiť. Prečo to tak niekedy pociťujeme? Čo to spôsobuje? Môže nám to nejako uškodiť?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 4970 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Elektrikář

Nohy se zřejmně špatně prokrvují.Něco omezuje průtok krve, můžou škrtit ponožky, špatná židle dojděte si k lékaři. Mužou to zmírnit léky nebo lázně.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
anonym

Běžte na neurologii a tam vám jistě pomohou.Ve svém zájmu to vyšetření neodkládejte. LVICE

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
veronikaiq

Keď sedíme dlho v tureckom sede, cítime ako nám v chodidlách " behajú mravce", ani me to nieje príjemné. Chodidlá sú s mozgom spojené nervamy. To sú vodiče, ktoré sa starjú o výmenú informácii. Chodidlo hlási mozgu, že zakopne o schod alebo že je mu chladno. Keď sa nerv prehne napríklad pri takomto tureckom sede, chodidlo sa rovnako snaží vyslať signál do mozgu. Vodiče však niedu voľné a mozog dostane nesprávnu informáciu, ktorú vnímame ako mravenčenie. Potom sa hovorí, že človeku brnia nohy. Predsa každému človeku niekedy brnia nohy.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
divoska

Odporúčam navštíviť neurológa, dá sa zistiť vyšetrením či náhodou nemáte poškodenie nervov v dolných končatinách .Keď sa to prukáže, tak diagnóza je neuropatia dolných končatín. Poznám ten pocit .

před 4604 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek