Avatar užívateľa
lollobelka

Potrebujú Slováci do Turecka víza?

Chystáme sa na dovolenku do Turecka a chcem sa spýtať či tam potrebujeme víza alebo nie. Priateľ je Čech a viem, že oni ich nepotrebuje.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? jozo před 5029 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
lienka

My sme boli na dovolenke v Turecku toto leto a platila som 15 EUR, kedže som to nevedela (tvrdili mi v cestovnéj kancelárii, že víza Slováci v Turecku neplatia), zaplatila som si v Turecku v Antalyi u okienka po tom, čo mi to zdelili na pasovej priehradke. Takže Slováci v Turecku platia víza.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
vaso_eng

Nie je nad osobnu skusenost, ja by som len doplnil info zo stranky Ministerstva zahranicnych veci:

Pre občanov Slovenska držiteľov klasického turistického pasu SR platí vízová povinnosť. Vízum môže byť udelené na hraničnom priechode, na letisku, prístave pri vstupe do krajiny. Vízum môže byť tiež udelené na Veľvyslanectve Tureckej republiky v Bratislave na Holubyho ulici.
Cena víza udeleného na hraničnom priechode je 15 USD. Hoci pasové orgány Turecka prijímajú i platby v inej mene ako USD, z praktického hľadiska ZÚ SR odporúča slovenským občanom mať uvedenú sumu pripravenú vopred v USD. Platnosť víza udeleného na hraničnom priechode je 30 dní (nie 1 mesiac!) a neexistuje možnosť jeho predĺženia na území Turecka. Za prekročenie platnosti víza turecké orgány vyberajú pokutu podľa dĺžky obdobia, o ktoré bola platnosť prekročená vo výške od 100 USD.

Zdroj: http://tinyur­l.com/2bm3s7p

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Cestovanie