Avatar užívateľa
peterpanek

Potrebujeme horského vodcu na Kriváň?

Posledný víkend treba využiť. Chystáme sa na Kriváň a potrebujem zistiť, či si nejako potrebujem zaistiť horského sprievodcu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5077 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
100anulka

Sprievodcu určite nepotrebuješ. Chodia tam zástupy ľudí, takže keď si vyberieš termín mimo prázdnin, je možnosť, že si tento krásny výlet vychutnáš sám.

Výstup na Krivaň, jeden z najatraktív­nejších tatranských vrcholov a národný symbol Slovenska je nezabudnuteňým zážitkom pre každého skutočného vysokohorského turistu. Trasa výstupu začína na parkovisku pod južným okrajom jazera Štrbské pleso, alebo v blízkosti liečebného domu Solisko, odkiaľ vedie spodnou časťou Furkotskej doliny k Jamskému plesu (1447m). Pred Jamskym plesom prejdeme z červenej na modrú turističku značku a pokračujeme cez Važeckú dolinu, po juhovýchodnom hrebeni krivánského masívu (Predný Handel), až do Daxnerového sedla pod Malým Kriváňom. Z tohto bodu trvá cesta na vrchol, mierne extrémnym terénom približne 30 minút.

Z vrcholu Kriváňa (2495) je prekrásny panoramaticky výhľad na západnú časť slovenských a poľských Tatier a na Liptovskú kotlinu. Pre návrat z túry sú dve alternatívy. Zostup výstupovou trasou a návrat na Štrbské pleso po modrej značke, alebo zostup z Kriváňa po zelenej značke, cez Vyšnú Priehybu a Grúnik k horárni Tri Studničky a návrat na Štrbské pleso autobusom.

Zdroj: www.privat-jarka.sk/sk/ta­try_turistika_kri­van_sk.html

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Cestovanie