Avatar užívateľa
Lexir

Obama vraj nie je pôvodom Američan?

Na internete sa dajú nájsť rôzne informácie, pravdivé i vymyslené.. Myslíte, že Obama má skutočne korene niekde inde?
Prečo nechce odhaliť svoj rodný list?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5072 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
100anulka

Existujú dohady, že Obama sa narodil v krajine svojho otca v Keni. To sa ale snažia dokázať radikáli a nemajú priamy dôkaz. Jediné čo majú je svedectvo nevlastnej Obamovej babičky, ktorá tvrdí, že sa jej vnuk narodil v Mombase.
Oproti tomu stojí rodný list Baraka Obamu, ktorý potvrzuje jeho narodenie na Havaji.

Teda, ale má len overenú kópiu, pretože Havajské úrady totiž všetky záznamy v roku 2001 zdigitali­zovali a staré papiere boli skartované. Čo prirodzene dáva priestor pre špekulácie.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
ciernak

Honolulu – Mnoho Američanov sa stále domnieva, že ich prezident Barack Obama sa nenarodil na území Spojených štátov, a v Bielom dome tak zasadol ilegálne.

Americká ústava požaduje, aby boli prezident aj viceprezident občanov USA narodení na ich území (natural born citizen). Obama sa narodil 4. augusta 1961 v havajskom hlavnom meste Honolulu.

Roky 1967 až 1971 však strávil v Indonézii. Pochybnosti u niektorých Američanov vzbudzuje aj jeho prostredné meno Hussein, to, že jeho otec pochádza z Kene, a zrejme aj odľahlosť Havaja od americkej pevniny.
Je to Keňan, videla ho babička

Jedna z týchto teórií tvrdí, že Obama sa údajne narodil v Keni, čo vraj mala prezradiť jeho kenská babička.

Ďalší ľudia tvrdia, že Obamu adoptoval indonézsky priateľ jeho matky, a budúci prezident tak prišiel o americké občianstvo.

Teraz sa domnievajú, že bol Obama pri narodení tak americkým ako aj britským občanom, čo by mu údajne tiež znemožňovalo stať sa prezidentom USA.

Havajské úrady sú už vyše roka po Obamovom nástupe do úradu každý týždeň bombardované desiatimi až dvadsiatimi emailami, v ktorých od nich pochybovači žiadajú oskenované kópie prezidentovho rodného listu.

Havajské zákony to dovoľujú, ak je preukázaný „opodstatnený záujem“ osoby, ktorá vydanie kópie certifikátu požaduje.

Zdroj: www.aktualne.cen­trum.sk/zahra­nicie/amerika/cla­nek.phtml?id=12­04329

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek