Avatar užívateľa
anonym

Niečo o mene Anna?

Prednedávnom som sa rozhodla dať sa pobirmovať. Mala som si vybrať nejaké birmovné meno. Vybrala som si Anna. Chcela by som o tomto mene niečo vedieť. Odkiaľ presne toto meno pochádza, prípadne kto bola Sv.Anna a čo to meno znamená.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5119 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
lienka

Anna je ženské rodné meno hebrejského pôvodu (hebrejsky Chana či Channa) znamená „milostiplná“, „milá“ či „ľúbezná“.
V Biblii sa vyskytujů dve ženy s týmto menom, matka Samuelova z 1. knihy Samuelovy 1. kapitoly, a v Novom zákone prorokyňa Anna, dcera Fanuelova z kmena Ašer (Lukáš 2, 36), ktorá žila v Jeruzalémskom Chráme a očakávala príchod Mesiáša a rozpoznala ho v Ježišovy.
Podľa slovenského kalendára má meniny 26. júla a v cirkevnom kalendáry sa oslavuje Anna spoločne s Jáchymom, lebo celý život spolu prežili a sú známi ako rodičia Panny Marie. Druhý vatikánský koncil stanovil pamiatku Jáchyma a Anny na spoločný deň 26. júla, do tej doby sa obe slavili po celom svete v rôzne dni.
Anna je patronkou Innsbrucku, Florencie a Neapola a ľudia ju prosia za šťastnú svadbu a manželstvo, za požehnanie detí, za šťastný pôrod a za svoju si ju beru vdovy, gazdinné, matky, robotnice, baníci, tkáči, sústružníci, umelecký truhlári, mlynári a krajčíri.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek