Avatar užívateľa
anonym

Niečo o antibiotikach?

Čo sú antibiotika? Kto týmto liekom dal tento názov? Sú to dosť dôležité lieky, aký majú účinok? Načo sa v našom tele zameriavajú, keď pri toľkých chorobách zaberajú?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 5068 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
anonym

Jsou dnes antibiotika různá na různé nemoci.
Je jich v dnešní době čím dál tím víc,protože bakterie a viry se dokáží časem antibiotikům přizpůsobit a antibiotika tím ztratí účinnost.Někdy jsou antibiotika pro člověka záchranou života a zase někdy nebo jejich nadužívání spíš člověku škodí.To musí vždycky posoudit lékař.Pozor také na určité potraviny a bylinky,které mohou účinek určitých antibiotik hodně snížit,není také vhodné při antibioticích pít mléko.A proč se tak jmenují?:: je to opravdu zvláštní::anti je proti a bios je život.Takže v překladu to zní: proti životu.AHOJKY, LVI­CE

Zdroj: alternativní medicína

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
ciernak

Antibiotika sú lieky, ktoré buď hubia bakterie, alebo zabraňujú ich množeniu.
Názov týchto liekov pochádza z gréčtiny: „anti“ zanmená proti „bios“ je život. Ide teda o prostriedky proti živým organizmom. V roku 1928 objavil škótsky biolog a farmakolog Alexander Fleming prvé antibiotikum a nazval ho penicilin. Dnes existuje veľké množstvo rôznych antibiotika každé z nich pôsobí proti určitým baktériám. Niekedy dochádza k situácii, keď už doposial účinné antibiotikum nemá na daný druh baktérii žiadny účinok. Vtedy hovoríme, že tento daný liek je rezistentný. Proti vírusom a pliesňam sú antibiotika neučinné.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek