Avatar užívateľa
darinapol

Neviete recept na pravú mačanku?

Pravu vychodniarsku mačanku od babky? Dostala som na ňu chuť. Tak píšte…

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? lienka před 5006 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
lienka

Potrebujeme: smotanu na varenie, kusok oleja, 2 cesnaky, juchu- šťavu z kapusty, sušené huby( ale myslím, že môžu byť i čerstvo nazbierané), čierne korenie, soľ, mlieko(tak 2 hrnčeky), hladka muka( 3 Lyžice), maslo.
Postup: Sušené huby zalejem vriacou vodou a premyjem ich. Do hrnca dám kusok masla, lyžicu oleja do toho pretlačím cesnak a popražím, potom pridám huby a čierne korenie, popražím. Potom zalejem juchou(šťavou z kapusty) asi tak jeden hrnček a dolejem vodu( množstvo, toľko koľko chceme mačanky-ja davam necelý liter), necháme variť. Niekde do misky si nalejeme 1 smotanu na varenie a 2 hrnčeky mlieka a do toho rozhabarkujem asi tak 3 lyžice hladkej muky. Toto potom vylejem do hrnca a pri jemnom vare stalým miešaním sa mačanka zahusťuje. Potávam do hlbokých tanierov, na vrch polejem prepražené máslo. Podávam s chlebom, ale najlepšie to je s domácky upečenou vianočkou.
To je recept, ktorý si pamätám, píšem to len tak z hlavy, každý robí mačanku trochu inak. Ja milujem mačanku a už sa neviem dočkať až navarím na Vianoce:o)

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Jedlo a varenie