Avatar užívateľa
anonym

Na čo sú dobré slzy?

Nerada priznávam, ale poslednou dobou tých slz v mojom okoli bolo akosi veľa. Ľudia sú nešťastní a je pravda, že sa potrebuju z času na čas vyplakať. Aspoň mne to tak pripadá. Rada by som sa dozvedela niečo o slzach.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 5054 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
lienka

V skutočnosti slzy slúžia k tomu, aby vytorily na oku ochranný film. človek mrká neustále a to si koľko krát neuvedomuje. Pri každom mrknutí tak pomocou víčka nanáša na oko slznú tekutinu. Tým ho zvlhčuje a zároveň omýva od nečistôt. Pri silnejšom citovom zážitku, pri veľkej radosti, rovnako ako pri veľkom smútku sa vytvára väčšie množstvo slznej tekutiny ako obyčajne. Ta sa potom dostáva z oka v podobe tekúcich slz. Pláč je úplne normálny ľudský reflex, ktorý sa dá len ťažko ovládať. I malé bábätka plačú a to sa nemusia učiť, ani to nikde neodpozerali. Dokonca sa tvrdí, že pláč je liečivý.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Led

Na obmäkčenie manžela 🙂

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
anonym

Ano,ale především pláč uvolňuje v člověku duševní napětí do kterého se z různých příčin dostal.Kdo cítí hluboký smutek a nevypláče ho třeba to může trvat dlouho,tak toho člověka ten smutek natolik zatvrdí,že může spáchat i zločin sám na sobě nebo někom druhém.Ze smutku přijde zahořklost,negace až nenávist.Statistiky těchto případů mluví jasně.Takže když přijde smutek,žal,obavy a jiné negativní duševní pocity z jakýchkoliv příčin : plačte a nezadržujte nikdy pláč!Bez pláče by jsme nebyly ani lidé.AHOJKY,LVICE

Zdroj: alternativní medicína

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek