Avatar užívateľa
Damon

Multifokálne okuliare skúsenosti

Nosíte niekto multifokálne sklá? Zatiaľ nosím iba klasické ale videl som že je nejaká ponuka u nás v Grandopticale na tieto sklá a rozmýšľam, že by som skúsil. Ako dlho ste si na ne zvykali? Bolo by fajn keby som stále nemusel meniť okuliare.

Zajímavá 0 před 1215 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Major

Tiež mám robené v Grandopticale ale už dávnejšie. Zo začiatku som si ťažko zvykal ale teraz si už neviem predstaviť, že ich nemám. Ale tiež si myslím, že je najlepšie si skúsiť, predsa len je to u každého iné.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Led

Už nenosím. Nevidieť rovnako v celom rozsahu zorného poľa mi prekážalo. Multifokálne okuliare, či s už natvrdo oddelenými „sklami“ na blízko dole a do diaľky dopredu a hore, alebo rovnaké možnosti s plynulým prechodom z jednej dioptrie do druhej dioptrie núti svojho nositeľa k rôznym krkolomným cvikom hlavou, ak náhodou text na regále (v dnes zavretom obchode), ktorý chcete čítať je umiestnený vo výške očí. V takom prípade, radšej vytiahnem malú plochú lupu a text si, aj bez stojky na hlave, hravo prečítam.
Ale sú ľudia, ktorým multifokálne okuliare vyhovujú. Najlepšie je si to vyskúšať, aby ste potom nevyzerali ako kohút so svojim nakláňaním hlavy, keď pozerá po sliepkach.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
Romko

Já som si dával v lete robiť dioptrické slnečné tiez v Grandoptical. Tie multifokálne nemám ale už som nad nimi rozmýšľal. Príde mi to ako celkom praktické

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
PItris

Ja som si dával robiť multifokálne v GrandOpticale tento rok a už si ani neviem predstaviť že ich nemám.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
Damon

Mám ich objenané tak som zvedavý. Snáď si zvyknem:-)

před 1190 dňami Odpovedať Nahlásiť
Avatar užívateľa
Major

Zvykneš si neboj, nakoniec budeš rád, že nemusím mať na každú príležitosť okuliare, a hlavne ich mám na jendom mieste. Keď som ich mal viac tak som ich večne hľadal. Manželka si teraz chce kúpiť dioptrické slnečné. Pozerala že je tam nejaká akcia. Tie ešte veru nemám, ale tiež to nemjusí byť špatné.

před 1161 dňami Odpovedať Nahlásiť
Avatar užívateľa
Damon

Už ich nosím cez tri mesiace. Je pravda že ten začiatok bol všelijaký, nejak som si nešiel zvyknúť. Ale nosil som aj svoje okuliare takže som to menil. Teraz už v pohode. Proste som sa do toho musel dostať. Teraz už nosím len tieto takže nemusím hľadať ktoré okuliare mám kde.

před 1013 dňami Odpovedať Nahlásiť
Avatar užívateľa
Dejvid35

Ja som zase zástanca klasiky. Proste okuliare na čítanie zvlášť, do diaľky tiež a tak. Ale tiež nakupujem v Grandopticale len som som proste staromódny a nerád skúšam nové veci a tiež experimentujem. No proste stará škola. Ale mám okolo seba ľudí čo tieto multifokálne majú a sú spokojní. No každý má niečo čo mu vyhovuje,nie?

před 987 dňami Odpovedať Nahlásiť
Avatar užívateľa
Damon

Tak určite, nie každému musí všetko rovnako vyhovovať. Já rád skúšam aj nové takže som rád že som sa k týmto okuliarom dokopal. Príde mi to teda o dosť praktickejšie.

před 889 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Zdravie