Avatar užívateľa
Damon

Multifokálne okuliare skúsenosti

Nosíte niekto multifokálne sklá? Zatiaľ nosím iba klasické ale videl som že je nejaká ponuka u nás v Grandopticale na tieto sklá a rozmýšľam, že by som skúsil. Ako dlho ste si na ne zvykali? Bolo by fajn keby som stále nemusel meniť okuliare.

Zajímavá 0 před 50 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
Major

Tiež mám robené v Grandopticale ale už dávnejšie. Zo začiatku som si ťažko zvykal ale teraz si už neviem predstaviť, že ich nemám. Ale tiež si myslím, že je najlepšie si skúsiť, predsa len je to u každého iné.

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
Led

Už nenosím. Nevidieť rovnako v celom rozsahu zorného poľa mi prekážalo. Multifokálne okuliare, či s už natvrdo oddelenými "sklami" na blízko dole a do diaľky dopredu a hore, alebo rovnaké možnosti s plynulým prechodom z jednej dioptrie do druhej dioptrie núti svojho nositeľa k rôznym krkolomným cvikom hlavou, ak náhodou text na regále (v dnes zavretom obchode), ktorý chcete čítať je umiestnený vo výške očí. V takom prípade, radšej vytiahnem malú plochú lupu a text si, aj bez stojky na hlave, hravo prečítam.
Ale sú ľudia, ktorým multifokálne okuliare vyhovujú. Najlepšie je si to vyskúšať, aby ste potom nevyzerali ako kohút so svojim nakláňaním hlavy, keď pozerá po sliepkach.

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
Damon

Mám ich objenané tak som zvedavý. Snáď si zvyknem:-)

před 25 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Zdravie