Avatar užívateľa
anonym

Môže tehotná cestovať na dovolenku?

Som vo štvrtom mesiaci tehotenstva a manžel plánuje dovolenku – letecky, ja však neviem či môžem ako tehotná cestovať a letieť v lietadle. Nieje to rizikové pre mňa a pre bábätko?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? Led před 5083 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
lienka

Ak vám to lekár dovolí, môžete dokonca aj cestovať lietadlom. V pokročilom štádiu tehotenstva vás ale niektoré letecké spoločnosti na palubu nepustia.
Najbezpečnejší je druhý trimester tehotnosti, to znamená zhruba od toho tretieho do šiesteho mesiaca. Pokiaľ gravidná žena ide autom, mali by tam byť pravidelné prestávky minimálne každé dve hodiny. A rozhodne netreba zabúdať na bezpečnostné pásy.
S tehotenským bruškom sa nemusíte obávať ani lietania. Samozrejme len v prípade, ak sa poradíte s lekárom. Do 28. týždňa môže tehotná žena cestovať bez lekárskeho potvrdenia, od 28. týždňa s lekárskym potvrdením. Samozrejme žena musí mať vždy pri sebe svoju tehotenskú knižku.
Riziko a zodpovednosť si uvedomujú aj niektoré letecké spoločnosti. Prípady, kedy tehotná žena porodila priamo na palube lietadla, nie sú ani na Slovensku ničím výnimočným. A hoci letušky vedia čo v takýchto situáciách robiť, lekári upozorňujú, aby ste v pokročilých štádiách tehotenstva radšej zbytočne neriskovali.
Hlavne je dôležité mať cestovné poistenie.

Zdroj: www.tvnoviny.sk/ze­ny/top-tema/aj-tehotne-zeny-mozu-cestovat-na-dovolenku.htmlww

0 Nominácie Nahlásiť

Otázka nemá žiadne ďalšie odpovede.Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Cestovanie