Avatar užívateľa
veronikaiq

Kedy odpočíva náš mozog?

My ľudia musíme i odpočívať, náš organizmus tiež, aby sme nabrali nové psychické a fyzické sily. Ale odpočíva i náš mozog? Veď musí byť predsa funkčný stále. Dokonca i v spanku snijeme – a to je prejav mozgovej činnosti, alebo nie?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pre koho je otázka zaujímavá? Jenifo, tanama před 5060 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
skorcovaz

Keďže mozog riadi všetky funkcie v našom tele, myslím, že odpočívať bude až po smrti. Veď ako by to vypadalo, key si napríklad chcelo odpočinúť naše srdce..?!:)

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Jenifo

Mozog odpočíva ale nie uplne.. ale pri spanku pracuje iba niektora jeho časť.. napriklad clovek sa nemôze stale učiť.. musi si davať prestavky. tak isto je to pri všetkom.. a okrem ineho keby sme využivali čo i len 20% našeho mozgu, myslim ze by aj tak mal dost rezervy aby sa stihol regenerovať v priebehu prace… takže asi tak.. na to aby nase telo udržal v chode potrebuje minimum.. vid ludí v kome.. a k tomu spanku.. ak človek spí tvrdo.. nesníva..

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
tanama

Mě říkají že můj mozek odpočívá furt.

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
anonym

Tanamo, přestaň se posuzovat podle toho jak tě vidí ostatní a přestaň si o sobě myslet, že jsi hloupá.Opravdu hloupý je ten kdo si o sobě myslí, že je nejchytřejší na celém světě a věř mi Tanamo,že i tak pyšní lidé existují.Podle mě jsi bezva a hotovo.AHOJKY ,LVI­CE

Zdroj: mnéj se!

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
jozo

Ľudský mozog v skutočnosti neodpočíva nikdy. I v hlbokom spánku pracuje na plne obrátky. Niektorí ľudia tvrdia, že sa im nikdy nič nezdá, ale to sa pletú. Všetkým ľuďom sa niečo zdá. Behom spánku mozog premýšľa o situáciach, ktoré sme zažili a tak ich spracuváva. Mozog behom spánku dokonca trénuje všetko, čo sa človek musí naučiť. Vlastné učenie sa totiž odohráva až v hlbokom spánku. Pritom mozog prenáša naučené informácie do inej, takzvanej dlhodobej pamäti. V spánku mozog mimo toho ešte rieši tiež problemy. Napríklad, keď si večer študent zopakuje učivo a potom sa ponorí do hlbokého a dobrého spánku – jednička je istá.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek