Avatar užívateľa
anonym

Kde leží najchladnejšie miesto v slnečnej sústave?

Neznášam zimu a mráz a neteším sa na zimu, ten pocit, že mi mrzne nos a ruky a nohy nemám ani trochu rád. Kde je najchladnejšie miesto na našej Zemi viem, ale kde je nachladnejšie miesto v našej slnečnej sústave neviem a zaujímalo by ma to.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 5053 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Ge0rge

Teplota nebyla změřena ve všech koutech Sluneční soustavy, pravděpodobně to bude odvrácená strana toho nejvzdálenějšího objektu od slunce. Nebo prostor ovlivněný chemickou reakcí mající za následek extrémní pokles teploty který může vzniknout i tady na Zemi.

Uvnitř kráterů na jížním pólu se vyskytuje zatím nejchladnější známé (změřené –240C) místo, je chladnější asi o deset stupňů než povrch na denní straně Pluta.

Zdroj: http://www.as­tro.cz/clanek/3968

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
jozo

Triton je jedným z mesiacov planety Neptun. Na tomto mesiaci vládnu teploty okolo minus 235 stupňov. Človek by si mohol myslieť, že tento ľadový svet je úplne mrtvy. Avšak na obrázkoch Tritonu, ktoré urobila kozmická sonda Voyager 2, sa našli stúpajúce stlpy dymu, ktoré sa vo výške niekoľko kilometrov prelamujú. Pravdepodobne sa v podzemí Tritonu ohrieva a vyparuje dusikový ľad. Tým sa rozpína a vzniká pretlak. Dusikový plyn potom vystreľuje do kilometrovej výšky a prepravuje uhlikový prach, ktorý sa v určitej vzdialenosti od tohoto ľadového vulkánu znovu usadzuje.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Príroda a životné prostredie