Avatar užívateľa
lienka

Je pravda, že husenicami-larvami sa dá liečiť?

Mne to príde také nechutné a nebezpečné, ale počula som, že v dnešnej dobe sa dá liečiť larvami. O akú liečbu ide? Čo larvy odstraňujú, alebo ako pôsobia na ľudský organizmus? Liečia sa nimi vnútorné orgány, alebo nejaké rány na tele?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pre koho je otázka zaujímavá? tanama, anonym před 4967 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
anonym

Specielně pro tento lékařský zákrok se skutečně v laboratořích pěstují larvy,které se přikládají na zanícené ,těžko hojitelné vnější rány.Larvy se živí jen těmi nemocnými a hnisajícími ranami a těch zdravých vnějších ran se ani nedotknou.Takto bylo zachráněno mnoho lidí před amputací.Není to nic hnusného ani nehygienického,ale naopak díky NAŠEMU BOHU i za tuto léčbu.AHOJKY,LVICE

Zdroj: alternativní medicína

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
veronikaiq

Larvy múch, ktoré sa v zahraničí bežne používajú pri liečbe ťažkých hnisajúcich rán končatín, ak konvenčná liečba zlyháva, nie sú cudzie ani lekárom na Slovensku. V súčasnosti takto svojich pacientov lieči bratislavská Prvá chirurgická klinika Lekárskej fakulty Univerzity Komenského a Nemocnica s poliklinikou vo Svidníku. Slovenská akadémia vied (SAV) produkuje takéto larvy v inkubátore v Malackách. Larvy múch, ktoré priložia na ranu rozpustia nekrotické tkanivo a takýto „kokteil“ následne nasajú späť. "V ich tráviacich šťavách je veľa látok, ktoré sú biologicky aktívne a dokážu rozpustiť nekrotické tkanivo. Majú veľmi silne antimikrobiálne účinky, čo znamená, že ranu zbavia všetkých baktérii. Obsahujú tiež látky, ktoré silno podporujú rast nového tkaniva. Hojaci proces môže prebiehať veľmi rýchlo.
Ja som zo zdravotníckeho prostredia a môžem povedať, že táto liečba veľmi zaberá. Liečia sa takto často bércové vredy, ktoré sami od seba vyzerajú nepekne. Takže liečba larvami, nieje tak škaredá ako sa zdá.

Zdroj: www.24hod.sk/Larvy-much-liecia-tazke-poranenia-koncatin-aj-u-nas-cl22278.html

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek