Avatar užívateľa
Registrovaný

Je normálne aby polícia pri zrazení chodca na priechode pre chodcov, dala vodičovi nižšiu pokutu ako pri zlom parkovaní?

Chodcovi sa nič vážne nestalo, a vodič si svoju chybu priznal. Policajt však reagoval, že nie je čo riešiť a pána odbavil 50€ pokutou. (Hlavne, že cenu vodičských preukazov zvyšovali, a na skúškach v autoškole vyhadzujú pri nezastaví na priechode, aj keď chodec sa k priechodu ešte len blíži.) Pýtam sa prečo? Nezodpovednému vodičovi, čo kľudne na tom priechode mohol niekoho zabiť, sa nič nestane, a o papiere taktiež nepríde.

Najlepšia odpoveď

Avatar užívateľa
Strieborný

Bez bližšej znalosti situácie nemožno zodpovedne odpovedať.
1 - Ako ďaleko bol vodič od prechodu pre chodcov? Ako ďaleko od vyznačeného prechodu bol chodec? Dalo sa podľa správania chodca predvídať jeho vkročenie na vozovku? Preveril chodec pred vstupom na vozovku situáciu na ceste vzhľadom na svoju bezpečnosť pri prechádzaní cez cestu?
2 - Viackrát som videla chodca vstúpiť na vozovku so sluchadlami na ušiach, alebo telefonujúceho, bez pozretia vľavo a vpravo, či je cesta bezpečná.
3 - Policajt udelil pokutu za neprispôsobenie jazdy daným podmienkam, pretože (vraj) vodič motorového, ale aj bezmotorového vozidla má jazdiť s prehľadom o situácii a predvídať...
4 - Ak vy by ste boli na mieste vodiča, ktorému vkročil do cesty chodec,
tvrdili by ste o sebe ako o nezodpovednom vodičovi, alebo by ste nadávali na chodca?

 

Ďalšie odpovede:

Avatar užívateľa
Registrovaný

A nesiel ten chodec na cervenu ? Velakrat som to videl ako chodec isiel na cervenu lebo sa ponahlal dokonca aj ked videl policajta pred sebou...


Avatar užívateľa
Registrovaný

ten system pokut sa velmi lisi, zakon ich nedefinuje jasne a presne. aj co sa poisteni tyka, mas napriklad poistenie pzp, povinne poistenie vozidla, a sice zakon rozhodol, ze z pzp bude preplacana skoda na celnom skle, poistovne tak nerobia. dobre je to vysvetlene na tomto blogu http://bezhavarky.sk/… aj s nejakymi praktickymi prikladmi

 

Diskusia k otázke

Avatar užívateľa
Registrovaný

katkaxy

Vodič sa pripájal z hlavnej do jednosmerky doľava (priechod tesne za jednosmerkou), samozrejme, keďže videl že z protismeru nič nejde vošiel do jednosmerky bez zastavenia, alebo väčšieho pribrzdenia. Priechod osvetlený - ja (teda chodec) som dávno bola za väčšou polovicou priechodu, a keď som na priechod vstupovala, pozrela som sa, či nejde auto. Slúchadlá ani telefón som nemala. Ak by som bola na mieste vodiča, určite by som chodcovi, ktorý v tom bol nevinne nepripisovala chybu. A určite nie - ako dotyčný pán na mňa začal ísť tým nech nevolám policajtov, lebo on je chorý, onkologický pacient, zaplatí mi večeru a pod.

Avatar užívateľa
Strieborný

Led

Povedali ste policajtovi o priznaní viny a pokuse o úplatok? Ak nie, potom sa nedivte policajtovi za jeho rozhodnutie. Ak by ste mu to povedali, určite by postupoval inak.

 

Zaujímavé otázky v kategórii Autá a doprava

Prihlásiť sa

Položte otázku, odpovedzte, zapojte sa, …

začnite tu

Reklama

Kvalitné odpovede v: Autá a doprava

Strieborný Led 24
Strieborný Dr.Axl 14
Bronzový MonaLis 8
Bronzový Judith 8
Pokročilý Jenifo 8
Pokročilý Patricius 7
Bronzový Drap 6
Bronzový chudst 6
Bronzový arygnoc 6
Pokročilý denortis 5

Zobraziť celkový rebríček

Facebook

 

Na Vašej požiadavke sa pracuje. Počkajte, prosím.