Avatar užívateľa
anonym

Je nadmerné sledovanie televízie skutočne škodlivé?

Som z rodiny, kde sa sledovanie televízie dosť rieši – teda že sa televizia pozeral dosť veľa, je takmer stále zapnutá, otec ju vkuse prepína a rieši čo tam dávajú a je tragedia, keď sa pokazi. Je sledovanie televizie škodlivé na zdravie?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5017 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
Led

Nejde len o oči, ale nadmerným sledovaním televízie sa otupia aj ostatné zmysly. Po psychickej stránke takáto nadmiera (niekedy aj zbytočných) informácií môže byť na škodu. Otupuje sa i cit pre realitu

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
veronikaiq

No ja si myslím že ano, že to škodí zdraviu a škodí aj rodine a vzťahom. U nás vyrobilo sledovanie televízie vždy nejakú hádku. A naviac si myslím, že kto sa málo pohybuje a sedí len u televízie, alebo za počítačom, vystavuje sa nebezpečiu obezity – nadváhy. A keď k tomu konzumuje i tučné jedlá ako je tomu zvykom: sladkosti, čipsy a oriešky namiesto ovocia a zeleniny, je dvakrát tak tlustý. Obezní ľudia sú náchylnejší na ochorenie cukrovky. V takom prípade nedokáže telo dobre odburávať cukor. Potom musia dodržiavať prísnu dietu a píchať si inzulín. Môj otec je diabetik, ale nebol vždy, lenže jeho zlý štýl života presedenia u televízie mu poznačil zdravičko. A však nie všetci cukrovkári si za to môžu. Asi 5 zo 100 deti má dnes dedičnú cukrovku. Niekde to ale začalo.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Hudba, film a TV