Avatar užívateľa
lollobelka

Inteligentné hodinky LED?

Nedávno som si všimla, že môj šéf si kúpil veľmi divné hodinky a všade sa nimi chváli. No keď mi ich ukazoval ani som neźistila koľko je hodín, sú fakt divné. Poznáte ich niekto? Čím sú také výnimočné?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5040 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Ge0rge

pokud jde o tzv „binární hodinky“ jsou vyjímečné pouze designem a tím že ukazují čas v binární soustavě, což samo o sobě působí dostatečně odtažitě od „prostých mas“, vytváří dojem nadřazenosi („vím co vy ne“) a tak především manažery to samozřejmě svádí.

// tyto hodinky však původně vznikly jako geekovský gadget, jakýsi žert který nikdo nebral moc vážně, pro informatiky – ti mají k binární číselné soustavě pochopitelně podstatně blíže

Tyto hodinky nevykazují žádou vyšší inteligenci 🙂

0 Nominácie Nahlásiť

Otázka nemá žiadne ďalšie odpovede.Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
polaskovaval

Nie sú to náhodou binárne hodinky? Tiež už som na nich narazila, ale ako to funguje som nikdy nepochopila. Keď chcem zistiť čas, tak sa mi väčšinou veľmi nechce premýšľať a počítať koľko hodín vlastne je. V tomto mi vyhovuje môj fitness náramok Ten má aj LED displej, ktorý je skvele čitateľný. Len na displeji jednoducho ukazuje normálne čísla. :)

před 144 dňami Odpovedať Nahlásiť
Avatar užívateľa
ivanka386

Takéto hodinky už som taky videla. Má ich jeden môj známy. Aby som ale pravdu povedala, tak som taky moc nechápala ako fungujú. Ja som skôr na klasické hodinky. Práve nedávno som si jedny také zaobstarala z https://www.bras­ty.sk/hodinky a musím povedať, že som s nimi veľmi spokojná. Aspoň u nich nemusím dlho rozmýšľať nad tým, koľko je hodín.

před 1601 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Elektronika