Avatar užívateľa
Daniel B

Hyperloop, sci-fi či možná realita?

Dobrý deň,

čo si myslíte o dopravnom systéme Hyperloop? Je to reálne? Technicky či finančne? Na Slovensku to vraj chce postaviť americká firma Hyperloop Transportation Technologies. Čo sú zač? Len ďalší, čo si vypýtajú dotácie a daňové prázdniny? A videl som test divne vyzerajúceho „zariadenia“ – Hyperloop One. To je čo?

Ďakujem.

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? anonym před 2921 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Hyperloop

Verím, že to je reálne uskutočniteľné

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Karos

Verím, že to je reálne uskutočniteľné

tiež si myslím, že jedného dňa to pôjde.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
Hyperloop

Dobrý deň Daniel,

V dnešnej vyspelej dobe, keď prebieha výrazný technologický pokrok takmer v každej oblasti života, by sa už asi patrilo posunúť hranice rýchlosti a komfortu cestovania.

Ja osobne si myslím, že to je možné po technickej aj finančnej stránke. Veď to vymyslel Elon Musk. A ten už úspešne realizoval viacero „neuskutočniteľných“ zámerov, ako komerčné lety do vesmíru (SpaceX) či globálne presadenie elektromobilov (Tesla). Bude nevyhnutné, aby tomu uverili tí správni ľudia, hlavne investori, vlády a vývojári. A vyzerá to tak, že je zatiaľ všetko na dobrej ceste.

Čo sa týka spoločnosti Hyperloop Transportation Technologies (HTT), je to crowdfounding-ová spoločnosť. Tzn, že investorom alebo drobným finančným podporovateľom sa môže stať každý, kto má záujem. Rovnako ako rôzne kampane cez Kickstarter alebo Indiegogo. Prispievať je možné nielen finančne, ale aj formou práce pri vývoji Hyperloop systému. V prípade úspechu spoločnosti HTT, získa každý podiel z akcii spoločnosti.

Čo sa týka Hyperloop One. Je to ďalšia spoločnosť (rovnako ako HTT), ktorá sa snaží implementovať dopravný open source koncept Hyperloop od Elona Muska. To čo si videl, bola zrejme prvá testovacia jazda pohonu Hyperloop od spoločnosti Hyperloop One – http://www.hy­perloop-info.sk/hyperloop-one-test/

Viac informácii o Hyperloop na Slovensku sa dozvieš na našom špecializovanom portáli www.hyperloop-info.sk

před 2921 dňami Odpovedať Nahlásiť
Avatar užívateľa
Daniel B

Fuu, ďakujem za obsiahlu odpoveď:-) No asi sa oplatí túto tematiku dôkladnejšie preštudovať.

před 2921 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek