Avatar užívateľa
anonym

Existujú autá s dvomi motormi?

Zaujímalo by ma, či je na svete auto, čo má dva motory. A ak áno, na čo teda dva motory? A na aký pohon môže také auto jazdiť? Je to úsporné?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4410 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
Led

bývajú tzv hybridné automobily.
1 - spaľovací motor na rozbeh-elektromotor na plynulú jazdu
2 - spaľovací motor - plynový motor

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
ciernak

V poslednej dobe hovoria výrobci automobilov o hybridoch. Myslia sa tým vozy, ktoré majú súčastne dva motory: jeden elektromotor a jeden spaľovací motor. Pomenovanie hybrid pochádza z gréčtiny a latinčiny. V minulosti toto slovo označovalo smiešne postavy, krížencov. Hybridné autá pri brzdení dobíjajú svojej batérie a tak získavajú vlastú elektrickú energiu. Teda je také auto na ušetrenie. Šetria sa tým pohonné hmoty. Niektoré hybridné autá môžu dokonca jazdiť iba na elektrický pohon. Využívajú sa napríklad v mestskej doprave. Benzínový motor sa potom pripojí až pri vyššej rýchlosti.

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
Kestramustra

Myslím si, že také auto snáď ani neexistuje, alebo áno, ale nie sú to fakticky dva motory ... Avšak si myslím, že treba ďaleko dôležitejšie téma je to, aby sa naše autá stávali slovenských a to v tom zmysle, že by mali mať systém v češtine alebo slovenšitě! Našťastie tu existujú firmy, ktoré sa zaoberajú preklady áut a treba my sme si to nechávali robiť u - www.autaslovensky.sk

před 608 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Autá a doprava