Avatar užívateľa
anonym

Existujú autá s dvomi motormi?

Zaujímalo by ma, či je na svete auto, čo má dva motory. A ak áno, na čo teda dva motory? A na aký pohon môže také auto jazdiť? Je to úsporné?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5035 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
Led

bývajú tzv hybridné automobily.
1 – spaľovací motor na rozbeh-elektromotor na plynulú jazdu
2 – spaľovací motor – plynový motor

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
ciernak

V poslednej dobe hovoria výrobci automobilov o hybridoch. Myslia sa tým vozy, ktoré majú súčastne dva motory: jeden elektromotor a jeden spaľovací motor. Pomenovanie hybrid pochádza z gréčtiny a latinčiny. V minulosti toto slovo označovalo smiešne postavy, krížencov. Hybridné autá pri brzdení dobíjajú svojej batérie a tak získavajú vlastú elektrickú energiu. Teda je také auto na ušetrenie. Šetria sa tým pohonné hmoty. Niektoré hybridné autá môžu dokonca jazdiť iba na elektrický pohon. Využívajú sa napríklad v mestskej doprave. Benzínový motor sa potom pripojí až pri vyššej rýchlosti.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
Kestramustra

Myslím si, že také auto snáď ani neexistuje, alebo áno, ale nie sú to fakticky dva motory … Avšak si myslím, že treba ďaleko dôležitejšie téma je to, aby sa naše autá stávali slovenských a to v tom zmysle, že by mali mať systém v češtine alebo slovenšitě! Našťastie tu existujú firmy, ktoré sa zaoberajú preklady áut a treba my sme si to nechávali robiť u – www.autasloven­sky.sk

před 1234 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Autá a doprava