Avatar užívateľa
anonym

Existuje auto, čo vie samé zaparkovať?

Asi to bude znieť vtipne, ale neviete, či existuje auto, ktoré dokáže samé zaparkovať? Mojej manželke ( a asi nielen jej) by to výrazne uľahčilo život.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? tanama před 4629 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
tanama

Viděla sem v televizi že takový auto je. Ale jestli v prodeji to nevím.

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
vaso_eng

Také autá už v ponuke určite sú. Neviem, či sa to netýka len drahších aút vyššej triedy, ale možno to “montujú” aj do menších. V praxi ide o to, že auto samo krúti volantom a šofér(ka) iba kontroluje brzdu a plyn (niekedy dokonca iba brzdu). Čo ja viem, vlastný systém má koncern Volkswagen, ale ešte som to nikdy nevidel v praxi. Počul som, že auto potrebuje viac priestoru na zaparkovanie ako zručný vodič, ale aj opačný názor. Okrem “samoparkovania” existujú myslím aj parkovacie senzory, ktoré zvukovo signalizujú blízkosť nejakého objektu.

0 Nominácie Nahlásiť

Diskusia k otázke
Avatar užívateľa
kristýna202

Ja už som také auto tiež videla. Majú parkovacie senzory a kamery alebo aj nejaký čudlík, ktorý keď stlačíte, tak auto zaparkuje. Ja by som tomu ale moc neverila. predsa len je to elektronika, ktorá sa môže v okamihu pokaziť a potom budete riešiť nabúrané dve autá. Ja elektronike celkovo moc neverím. Dosť ma aj fascinujú ľudia, ktorí si kúpi auto s bezkľúčovým odomykaním. Toho ja by som sa hrozne bála. My máme Passata s kalsickým vystreľovacím kľúčom, ktorý manžel objednal z https://www.autokluc24.sk/ . S autom musíme sami zaparkovať, osdemknout ho a aj ho riadiť, ale je spoľahlivé a to je hlavné.

před 1053 dňami Odpovedať Nahlásiť
Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Autá a doprava