Avatar užívateľa
peterpanek

Dávate sa očkovať proti chrípke?

Neviem, či sa mám dať očkovať. Na jednu stranu hovoria, že prevencia je dôležitá, ale na druhú stranu sa môžete nainfikovať… Ako postupujete vy?
Dopĺňam:
Tak ako ste dopadli? Dali ste sa očkovať?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pre koho je otázka zaujímavá? lienka, skorcovaz, anonym před 5017 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Jenifo

Takže pani LVICE je zase trochu mimo. Očkovanie je Dobré??? 🙂 A čo vedlajšie účinky? Ako som už povedal mam v rodine človeka ktorý ma trvalé následky z vakcíny proti chrípke a dozvedel som sa vdaka tomu o nespočetných prípadoch úmrtia. U nás v rodine už sa nedá nikto nikdy očkovať. Radšej pôjdem na týžden maródovať ako by som mal do konca života brať lieky a mať nasledky na celý život. Infikácia chrípkou je to najmenej. Vakcíny su miliardový obchod a o ich nežiadúcich učinkoch sa bude ešte dlho mlčať.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
skorcovaz

Mno, cez víkend som bola trošku prechladnutá a dnes o 13:00 h., nás majú v práci očkovať proti chrípke.. Spýtam sa doktorky, či sa možem nechať, aj keď mám mierne „podlomenú“ imunitu.. V lekárni mi povedali, že najmenej 3 týždne mám počkať, nechám si ale poradiť od doktorky a dám Vám vedieť, ako som dopadla.. :)
Dopĺňam:
Na to, ako ma tí ľudia plašili, že je to dlhá ihla, ktorá narazí až o kosť a podobné bludy, tak som to skoro necítila! Trvalo to asi jednu sekundu a vobec to nebolelo.. :) Doktorka vravela, že prechladnutie pri očkovaní nevadí, pokiaľ som nemala teplotu tak 39 stupňov C. Nemám ani žiadne vedľajšie účinky, rok od roka sa tie vakcíny zdokonaľujú.. Len smelo do toho! Držím prsty! ;)

Upravil/a: skorcovaz

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
anonym

Rozhodně se nechte očkovat a nevěřte nikomu kdo tvrdí,že to nepomáhá a nebo dokonce škodí.Každý rok lékaři a imunologové na celém světě vyhodnocují o jaké typy chřipkových nákaz se ten rok jedná a oblasti kde je to koncentrovanější se povinně musí proočkovat.Vždy to pomůže imunitnímu systému člověka aby se tělo dokázalo účinně bránit proti onemocněním chřipkou toho či onoho druhu,který ten rok se zrovna vyskytuje.Samoz­řejmně aby člověk byl zdravý musí na sebe více dbát ve všech oblastech svého života.Někdo také tvrdí,že potravinové kvalitní doplňky stravy jako jsou vitamíny,mine­rály,stopové prvky,hormony,vi­tageny,bylinky a bylinné výtažky jsou k ničemu.To je naprosto mylný názor a v posledních lékařských studijích je zcela zjevně zdokumentováno,že půda je v dnešní době již tak vyčerpaná a plná jedovatých látek,že si jezením ovoce a zeleniny člověk nezajistí tělu prospěšné látky,ale může si i uškodit nadměrnou konzumací ovocem a zeleninou.Proto se dnes začíná pěstovat ovoce a zelenina a zvířata OZNAČENÁ JAKO BIO POTRAVINY.Je to pro pěstitele velmi náročné a proto je tato BIO STRAVA DRAŽŠÍ.AHOJKY,:-D)********LVICE

Zdroj: ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA,KTROU SE JIŽ LÉTA S ÚSPÉCHEM ZABÝVÁM

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
veronikaiq

Najúčinnejšou, najdostupnejšou a najefektívnejšou prevenciou proti chrípke je očkovanie. Očkovanie je taktiež najúčinnejším prostriedkom na zníženie nepriaznivých dôsledkov chrípky. Očkovanie sa odporúča osobám vo vysokom riziku nákazy. Táto skupina zahŕňa osoby 65 ročné a staršie, dispenzarizovaných pacientov (bez ohľadu na vek) s chronickými ochoreniami dýchacích ciest, srdco-cievneho aparátu, metabolickými, renálnymi a imunitnými poruchami. Očkovanie sa taktiež odporúča zdravotníckym pracovníkom, ktorí prichádzajú do priameho kontaktu s pacientom, ako aj osobám umiestneným v liečebniach pre dlhodobo chorých, geriatrických centrách a ústavoch sociálnej starostlivosti. Odporúča sa ponúknuť očkovanie najmä zamestnávateľom, osobám žijúcim v kolektívnych zariadeniach (napr. študenti na internátoch).
Ale Očkovanie môže spôsobiť lokálnu reakciu (bolestivosť) v mieste vpichu, začervenanie, opuch, menej často zvýšenie teploty, malátnosť, triašku, bolesti svalov a kĺbov trvajúce pár dní.
Mám známych, ktroí sadali zaočkovať prodti chrípke a do dvoch týždňov dostali príznaky podobné chrípke…

Zdroj: www.epis.sk/In­formacnaCast/Oc­kovanie/Ockova­nie-proti-chripke.aspx

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek