Avatar užívateľa
veronikaiq

Darujete krv?

Ste človek, ktorý už daroval krv, alebo chodíte pravidelne darovať krv? Rada by som začala chodiť darovať krv. Ako je to s darcovstvom krvi na Slovensku?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pre koho je otázka zaujímavá? Jenifo, anonym před 5021 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
Jenifo

Ja som bol darovať krv.. Nič na tom nieje. Ale treba isť niekam do kulturnej nemocnice aby nepoužívali použité ihly. Hrozí nakazenie. Inak je to veľmi ušlachtilé a človek cíti spolupatričnosť s tymi čo tu krv potrebujú.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
lienka

Darcov krvi na Slovensku stále ubúda, môže za to aj zrušenie finančných odmien a úľav ako bolo napríklad cestovanie MHD zdarma. Za darovanie krvi dostanete potraviny, t.j. poväčšine bagetu, keksík a čokoládu alebo iný zdroj energie. Čo je úplne prirodzené, keďže darovaním krvi veľa energie stratíte. . Havárií, hromadných alebo individuálnych nešťastí je veľmi veľa a v lete je ešte aj zvýšený výskyt rôznych zranení. Pri všetkých týchto nešťastiach je darcovská krv nevyhnutná. Krv môže darovať zdravý človek vo veku od 18 do 60 rokov, pri pravidelnom darcovstve dokonca až do veku 65 rokov. Darcovia sa nesmú liečiť na žiadne chronické ochorenie, ženy nemôžu mať práve prebiehajúcu menštruáciu a nesmú byť práve po pôrode. Deň pred darovaním by ste nemali piť alkohol, ani sa vystavovať zvýšenej fyzickej námahe.

Zdroj: www.hazeova.blog­.sme.sk/c/243728­/Darcov-ubuda.html#ix­zz12ExsmXhy

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
anonym

Ano,darovala jsem mockrát svoji krev,ale byla jsem po tom vždy a to dlouho vyčerpaná a anemická.Až jsem s tím musela přestat protože to pro mě nebylo dobré.Snažila jsem se a snažím se neustále pomáhat potřebným a nemocným,ale již jinak.Začala jsem studovat psychologii a až jsem tento obor perfektně zvládla tak jsem mimo cizích jazyků začala studovat ALTERNATIVNÍ MEDICÍNU-KTERÁ ZAHRNUJE VELIKOU ŠKÁLU LÉČEBNÝCH POSTUPŮ.SNAŽÍM SE POMÁHAT I VÁM VŠEM,KTEŘÍ JSTE NA TOMTO SERVERU A TO NAPROSTO NEZIŠTNĚ A Z LÁSKY K VAŠEMU NÁRODU.JINAK MÁM ORDINACI kde to již pacienty stojí peníze,ale sumy nejsou závratné.Je fakt,že někteří mí kolegové si za svoje odborná vyšetření a následnou léčbu nechají až nekřesťansky zaplatit-ale já je neodsuzuji protože každý z nás má přece svobodnou vůli a svědomí.AHOJKY 😁)))********LVICE

Zdroj: ALTERNATIVNÍ MEDICÍNA,KTEROU LÉTA S ÚSPĚCHEM LÉČÍM

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek