Avatar užívateľa
anonym

Čo znamená význam slova full hd?

Čo znamená význam slova full hd u lcd televizorov?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? monika před 5188 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
Peter_n

V High Definition sa nachádzajú 2 rozlíšenia, 720p a 1080i/p, obidve rozlíšenia sú v 16:9. Rozlíšenie 720p zodpovedá zobrazovaniu v 1280×720 pixelov, zatiaľ čo 1080 zodpovedá zobrazovaniu v 1920×1080 pixelov.

Full HD je názov, pre rozlíšenie Televízora Plazma/LCD alebo tiež pre Videoprojektor, ktorý je schopný zobrazovať obraz v natívnom rozlíšení zostavený z 1080 riadkov : Televízor Full HD by mal teda disponovať natívnym rozlíšením s 1080 riadkami, ktoré pozostávajú z 1920 bodov a teda s minimálnym rozlíšením 1920×1080 pixelov.

Na zopakovanie: Televízor HD ready zobrazuje 720 riadkov a náš starý dobrý Televízor zobrazuje maximálne len 575 riadkov. Najvyššia kvalita je dosiahnutá s 1080i alebo p (i = interlaced a p= progresívny signál a teda čistejší).

Výhody Full HD , za týmito tak trochu komplikovanými technickými informáciami sa skrýva výsledok s mimoriadnou kvalitou obrazu, živými farbami a detailný obraz bez nedokonalostí, kmitania a iných rušivých efektov . V tomto prípade sa televízor Full HD stane nevyhnutným pre využitie všetkých detailov.

Ako využiť Full HD!!! V dnešnej dobe existuje niekoľko zdrojov schopných dodať signál Full HD. Jedná sa predovšetkým o prehrávače HD-DVD alebo Blue-ray (dôstojný zástupcovia našich DVD prehrávačov ), hracie konzoly, televízne programy HD vysielané cez satelit, káble a multimediálne hard diskové prehrávače Tvix, Popcornhour a Emgeton,ktoré prehrajú x.264 MKV FullHD video.

Zdroj: www.hdshop.sk/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=12&Ite­mid=15

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Hudba, film a TV