Avatar užívateľa
100anulka

Čo to je expanzná nádoba a kde sa dá zohnať?

Čerpáme vodu zo studne a doporučili nám známi, aby sme si kúpili expanzní nádobu. Neviete kde sa to dá zohnať a ako funguje?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4992 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Elektrikář

Expanzní nádoba se dá koupit v v obchodě z topenářským materiálem nebo v OBI a Buhazu. Vyrovnává objemový rozdíl mezi teplou a studenou vodou. Teplé je vždy o trochu víc.To platí pro topení. Pro vodárnu je to zásobník na vodu,kde vzduchová vrstva stlačená vodou vytlačuje vodu a čerpadlo jí postupně po zapnutí tlakového spinače dopouští.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
filipjarov

Membránová expanzná nádoba
Objem vody v potrubnom systéme bude kolísať v závislosti na jej teplote. Expanzná nádoba sa používa pre zaistenie absorpcie nadmerných objemov vody.

Objem vody v potrubnom systéme bude kolísať v závislosti na jej teplote. Expanzná nádoba sa používa pre zaistenie absorpcie nadmerných objemov vody. Často je jej súčasťou uzavretý zásobník, v ktorom pružná membrána absorbuje nadmerný tlak.
Časť tlakovej nádoby plnenej plynom obsahuje dusík. Jeho vopred nastavený tlak musí odpovedať minimálne statickému tlaku plus 0,5 baru. Ak v potrubí nie je membránová tlaková nádoba, môže v potrubí dôjsť v dôsledku nadmerného tlaku k deštrukcii alebo explózii.

Myslím, že na tejto stránke sa dozvieš viac,kľudne si tam zavolaj. Máš tam aj kontakt.

Zdroj: cbs.grundfos.com/Slo­vakia/products/

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Bývanie a záhrada