Avatar užívateľa
anonym

Čo spôsobuje elektrosmog?

Všade z každej strany počujem ako mobily, radare apod. môžu negatívne pôsobiť na zdravie človeka. Takže radšej dieťaťu mobil do ruky veľmi nedávam. Ale ako to ozaj je? Ako to škodí ľudskému organizmu? Ako na nás pôsobi elektrosmog?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4970 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
ciernak

Najčiernejšie teórie tvrdia, že elektromagnetický smog môže mať vplyv na vznik rakoviny, poškodzuje oči a znižuje plodnosť. Vystavenie ľudí elektromagnetickému poľu sa dramaticky zvýšilo rozvojom telekomunikačných technológií.
Účinky pôsobenia elektromagnetického poľa na človeka sa delia do dvoch hlavných skupín: na tepelné a netepelné. Tepelné závisia najmä od frekvencie – platí, že s rastúcou frekvenciou sa zvyšujú tepelné účinky na organizmus. To znamená, že vlnenie sa po preniknutí do tela mení na teplo. To, koľko žiarenia prenikne do organizmu, závisí od obsahu vody v tkanive, od veľkosti povrchu, ktorý je vystavený žiareniu a aj od intenzity poľa. Ak je množstvo takto privádzaného tepla väčšie, než dokáže organizmus odviesť do okolitého prostredia, môže dôjsť k tepelnému preťaženiu niektorých orgánov.
Zvlášť citlivá na zvýšenie teploty je očná šošovka, mozog a semenníky. Pretože sa šošovka ťažko zbavuje tepla, môže už pomerne neveľká záťaž vysokofrekvenčným žiarením vyvolať jej zákal.
Úrady verejného zdravotníctva tvrdia, že podľa niektorých laboratórnych experimentov existuje určitá súvislosť medzi niektorými druhmi nádorového ochorenia a nízkofrekvenčným elektromagnetickým poľom. Ide však o polia vysokých intenzít, ktoré sa pri bežných podmienkach nenachádzajú.
Jednoznačné a presvedčivé dôkazy o škodlivom vplyve elektrosmogu zatiaľ neexistujú, sú stále len predmetom vedeckého bádania.

Zdroj: www.zdravie.prav­da.sk/elektro­magneticky-smog-slovakov-netrapi-f1a-/sk-zpreven.asp?c=A100907_­140748_sk-zpreven_p31

0 Nominácie Nahlásiť

Otázka nemá žiadne ďalšie odpovede.Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Elektronika