Avatar užívateľa
anonym

Čo salutovanie?

Zaujímalo by ma prečo a ako vzniklo salutovanie? Prečo vojáci salutujú dodnes? Je to akýsi prejav úcty, alebo je to už čistý zvyk medzi vojakmi? Nikdy som na vojne nebol, tak účel salutovania nepoznám, ale rád by som sa dozvedel odpoveď.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5023 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Elektrikář

Je to pozdrav a uznání vyší hodnosti druhého vojáka který musí také odpovědět.Kdy a jak to vzniklo vám jistě poradí ve vojenském muzeu.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
ciernak

Salutovanie pochádza z čias stredoveku, keď si rytieri pred bojom pozdvihli poklopy na svojich prilbách ukázali si tak oči čo malo znamenať ,,Toto som ja" alebo niečo podobné a vzdať si česť. Salutovanie majú skoro všetky krajiny rovnaké, okrem Francúzov. Francúzi pri salutovaní ukazujú celu dlaň. Salutovanie, jeho výuka a dokonalé prevedenie je dôležitá činnosť armády. Akýsi generál vravel: „Do salutovania ma voják vkládať dušu. Voják musí svojho predstaveného hľadať v zástupe a na nič iného nemyslieť…Keď padne na bojisku, ma pred svojou smrťou zasalutovať. Kto nevie salutovať, robí sa, že nevidí, alebo salutuje nedbale, je u mňa beštia.“

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek