Avatar užívateľa
Pokročilý

Čo salutovanie?

Zaujímalo by ma prečo a ako vzniklo salutovanie? Prečo vojáci salutujú dodnes? Je to akýsi prejav úcty, alebo je to už čistý zvyk medzi vojakmi? Nikdy som na vojne nebol, tak účel salutovania nepoznám, ale rád by som sa dozvedel odpoveď.

Uzamknutá otázka – ohodnoťte najlepšiu odpoveď symbolom palca.

Najlepšia odpoveď

Avatar užívateľa
Pokročilý

Je to pozdrav a uznání vyší hodnosti druhého vojáka který musí také odpovědět.Kdy a jak to vzniklo vám jistě poradí ve vojenském muzeu.

 

Ďalšie odpovede:

Avatar užívateľa
Pokročilý

Salutovanie pochádza z čias stredoveku, keď si rytieri pred bojom pozdvihli poklopy na svojich prilbách ukázali si tak oči čo malo znamenať ,,Toto som ja" alebo niečo podobné a vzdať si česť. Salutovanie majú skoro všetky krajiny rovnaké, okrem Francúzov. Francúzi pri salutovaní ukazujú celu dlaň. Salutovanie, jeho výuka a dokonalé prevedenie je dôležitá činnosť armády. Akýsi generál vravel: "Do salutovania ma voják vkládať dušu. Voják musí svojho predstaveného hľadať v zástupe a na nič iného nemyslieť...Keď padne na bojisku, ma pred svojou smrťou zasalutovať. Kto nevie salutovať, robí sa, že nevidí, alebo salutuje nedbale, je u mňa beštia."

 

Diskusia k otázke

 

U otázky neprebehla diskusia.

 

Prihlásiť sa

Položte otázku, odpovedzte, zapojte sa, …

začnite tu

Reklama

Kvalitné odpovede v: Kultúra a spoločnosť

Strieborný Led 142
Bronzový Judith 83
Strieborný Dr.Axl 52
Bronzový MonaLis 45
Bronzový quentos 43
Bronzový divoska 41
Pokročilý pandora 33
Bronzový chudst 32
Bronzový Drap 30
Pokročilý ciernak 24

Zobraziť celkový rebríček

Facebook

 

Na Vašej požiadavke sa pracuje. Počkajte, prosím.