Avatar užívateľa
anonym

Čo na popraskanú kožu na rukách?

Mám suchú popraskanú kožu na rukách, miestami to až bolí. Hoci si ruky krémujem, nepomáha to. Poradťe mi ako na suché ruky? Ako to vyriešiť?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4988 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
lienka

Mala som ten istý problém – ale nie v lete, mávam suché popraskané a bolestivé ruky v zimných mesiacoch, nepomáhalo mi nosiť rukavice, riad som umývala v gumených rukaviciach, aby son nedráždila pokožku a čsto som ruky premasťovala. Až som nakoniec našla radu nejakej kozmetičky: že ndamerne suchá pokožka má pravdepodobne zdravotnú príčinu. Obrátila som sa na kožného lekára ktorý vylúčil kožné ochorenie. V prvom rade to urob to aj ty.
Potom som už sledovala zloženie krémov na ruky, aby som ich viac nedráždila, používam skôr prírodné produkty bez konzervačných látok a parfumácie. 2–3 krát do týždňa si ruky krémujem kokosovým olejom a urobím zábal do fólie a uteráku – necham pôsobiť 20 minút. Vzniknutým teplom sa koža zmäkčí. Pár krát som bola aj na parafínovom zábale na ruky. Teraz mám pokožku lepšiu, pružnejšiu a nevysychá.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
anonym

Jeden hodně starý recept., můj otec míval obdobné problémy a vždy mu pomáhalo promastit ruce kozím lojem. Kde ho dnes sehnat ovšem poradit nedovedu.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
HuRe

Možná používáš nekvalitní krémy.
Zkus nějaký lepší a po namazání ruce do rukavic. Třeba na noc před spaním.

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek