Avatar užívateľa
anonym

Čo na boľavé hrdlo?

Nemôžem rozprávať, hrdlo bolí a napuchnute je, nemôžem prehltať. Poradíte mi niečo, na boľavé hrdlo? Prijmem i nejakú" babskú radu".

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5007 dňami Sledovať NahlásiťOdpovede
Avatar užívateľa
Judith

Prevariť 2 dl citrónovej šťavy s 1 polievkovou lyžičkou medu a piť po dúškoch také horúce, ako vládzeš. Uvoľňuje dýchacie cesty a hrdlo prestane bolieť. Opakovať niekoľkokrát denne, podľa potreby.

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
lienka

Málo známa bylina – islandský lišajník, prináša úľavu pri suchom kašli, chrapote a pálení v krku. Výťažok z tejto severskej rastliny obsahuje 50 až 70 percent polysacharidu lichenín, čo je vo vode rozpustný membránový sliz. Z rastliny sa pripravuje výluh, ktorý sa vo forme čajového nápoja pije tri až päť ráz denne. Výluh posilní vaše sliznice, ktoré sa potom skôr uzdravia. Slizové látky pôsobia ochranne na sliznice hltana a horných ciest dýchacích. Užíva sa aj pri zápaloch dýchacích ciest a pri zahlienení. V lekárňach dostanete bylinné pastilky, ktoré obsahujú špeciálny výťažok z islandského lišajníka. Tento výťažok sa uvoľňuje pri cmúľaní pastiliek. Ochraňuje sliznice proti suchému vzduchu a škodlivým látkam, ktoré sú v ovzduší.

Zdroj: www.pluska.sk/zdra­vie/lisajnik-vylieci-hrdlo.html

0 Nominácie Nahlásiť

Avatar užívateľa
KORVO

Strepfen_med a citron

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek