Avatar užívateľa
anonym

Čo mrakodrapy?

Zatiaľ som poriadne mrakodrapy videla len na obrázkoch a v televizii- dúfam, že v budúcnosti uvidím aspoň pár na živo. Ak ste niekto videl mrakodrapy naživo aký ste mali z nich pocit? Rada sa dozviem o mrakodrapoch čokoľvek. Vznik apod.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pre koho je otázka zaujímavá? 100anulka před 4959 dňami Sledovať NahlásiťNajlepšia odpoveď
Avatar užívateľa
Jenifo

No ja som ich pár videl.. A môj pocit? Je to velkolepé priam až monštrózne.. a je jedno či sa pozeráš z vrchu alebo zo spodu. Ale moj pocit? bývať na dedinke v domčeku so zahradkou nenahradí žiaden apartmán so zlatými klučkami.

0 Nominácie Nahlásiť

Další odpovědi
Avatar užívateľa
Led

záleží od uhlu pohľadu. Ak pozorujete život, ľudí, potom okolie vnímate ako nevyhnutnú dekoráciu. Ak si všímate mrakodrapy, nevidíte ľudí.
Mám som niekoľko postrehov z N.Y.C.

  • mimo Central parku nie sú lavičky na oddych, na otázku odpovedali: aby tam nesedeli bezdomovci…
  • krásny paradox – sklenený mrakodrap a vo výške na ňom prilepená plechová krabica, klimatika.
  • moderné mrakodrapy – pod nimi staré kostoly
  • niekedy by sa hodil názov poldrapy – hornú polovicu mrakodrapu nevidno
  • február – jeden z najbohatších „domčekov“ a oproti nemu, cez ulicu, nahé dievča (len v igelitovom pytli) žobre o skyvu chleba.

Yes, sir!

0 Nominácie Nahlásiť


Avatar užívateľa
veronikaiq

Koncepcia mrakodrapov sa objavila v druhej polovici 19. storočia v Chicagu. V roku 1925 bol postavený v Chicagu skutočný mrakodrap Tribune Tower, ktorý sa stal v nadchádzajúcich rokoch inšpiráciou pre mnoho ďalších. Z Chicaga sa rané experimentovanie s výškovými budovami prenieslo na ostrov Manahattan. Tam dosiahli mrakodrapy svojho prvého vzostupu v popularite aj výške, a vyrástlo tam mesto mrakodrapov za niekoľko rokov. V roku 1930 bol dokončený mrakodrap Chrysler Building, v 1931 ho prekonal Empire State Building a stal sa na desaťročia najvyššou stavbou sveta. Najstaršou a najslávnejšou výškovou budovou na Manhattane je Flatiron building (Žehlička),známa pre svoj trojuholníkový pôdorys. Budova sa nachádza na križovatke Piatej avenue a Broadway. Dokončená bola v roku 1902 a meria 86,86 metra.

Zdroj: www.femme.sk/in­dex.php?option=com_con­tent&view=arti­cle&id=3754:mra­kodrapy&catid=6:by­vanieaktualne&I­temid=9

0 Nominácie Nahlásiť


Diskusia k otázke

U otázky neprebehla diskusia.

Nový příspěvek
Zaujímavé otázky v kategórii Cestovanie